Fórum - Téma


přístrojovka


Fórum Vectra B přístrojovka

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla2008-03-27 10:20:48

Tak jsem na Netu našel polep budíků na Vectru B. Líbí se mi a chci si ho objednat, ale mám trochu strach, jak to bude s instalací. Našel jsem návod, jak se dá rozebrat přístrojová deska, ale píše se tam že se musí odpojit konektory, když se vytahuje ven a mám strach aby pak vše fungovalo tak jak má, po opětovném zapojení. Nemáte s tím rozebráním přístrojovky někdo zkušenost? Že by jste mi poradili na co si dát třeba pozor?

2008-03-27 15:47:49

ahoj pristrojovku jsem mel rozebranio xkrat......je to v poho akorat budes muset sundat rucicky a ty jdou ven tezce a jeste rada nez je sundas tak jed na 3 treba 60 a zapis si otacky jaky mas to pro to aby ti to pak ukazovalo zpravne a nebu prendej rucicku prez tu tycku jak ji zastavuje a tam kde se ti zastavi tak tam to oznac...lepsi udelat obe veci.......a konektory ty jsou v poho..sice mam astru ale bude to to same..taky ma polepy ale delane doma koukni do fota hodne stesti....

2008-03-28 06:46:55

Ahoj, moc díky za radu, snad to nějak zvládnu. Akorát jsem přesně nepochopil to s těma ruičkama. Vždyť přece když mám vypnutý motor, tak mám ručičky všechyn dole a tak je pak zase nandám tak yby dole byli ne? Asi se mýlím, a tak prosím mi to ještě nějak blíž popiš, jsem asi blbej.

2008-03-28 19:47:15

Když vezmeš ručičku třeba tachometru, a stojíš a máš vypnutý motor, tak ručky jsou opřené o ten doraz dole. Ale kdyby tam ten doraz nebyl tak by spadli ještě níže, takže když sundáš ručku tak se to nemá o co opřít a hřídelka ještě spadne. Takže musíš ještě nasazenou ručku přehodit přes ten doraz a někde se to samo zastaví a tam ji pak musíš zase nasadit. A konektory asi přehodit nepůjdou, každý bude jiný. Tak hodně štěstí a nic nesundávej násilím vždy to má nějaké řešení jak se to sundává. Ale na to budeš muset dojít.

2008-03-30 19:15:29

neboj se toho.......akoraz kdyz budes sundavat rucicky tak je vytahuj rovne jinak ti mute prasknout takova plastova potvora......ale jinak v cajku...

2008-03-30 21:27:51

Ahoj tak z přístrojovky neměj strach, napřed odpoj náhon od převodovky takový pružný lanko je v bužírce a je to šedivý to jen proto aby ti šly budíky povytáhnout. pak odstraníš všechny dekly a odšroubuješ přístrojovku ze tří šroubů povytáhneš budíky levý konektor je svisle položený a druhý vodorovně pak zmáčkeš očko náhonu a zatáhneš.Vytočíš a je venku:)) jen si sundej páčky stěračů a blinkrů jen je vyvěs a nech viset na kabelech :)) Pak sundáš plexi od budíků a jako první vytáhni ty zarážecí kolíky uvidíš kam až ti ručička sjede na ten starej polep si to označ a na novym to podle něj uděláš a máš vyhráno hlavně si to označ jinak to budeš pětkrát rozebírat jako já aby si siřídil tachometr a otáčky přeju příjemnou zábavu a ještě jedna věc polepy jsou nahouby lepší je koupit cleý štítky třeba na www.autosamolepky.cz.

2013-07-31 09:13:45

Ahoj. Prosím vás, vie mi niekto poslať link alebo podrobne opísať, akým spôsobom sa dá vybrať prístrojová doska Vectry C 2007? Ďakujem.

2016-01-27 09:21:00

Kto by hľadal návod ako rozobrať prístrojovku a budíky, tak to nájde v "jak_na_to_Vectra_C_Signum.pdf". Okrem toho je tam návod na rozobratie a zloženie skoro celej Vectry...


Odpovědět