Fórum - Téma


Prehrievanie, neštartuje


Fórum Tigra Prehrievanie, neštartuje

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Tigra  |  Naše vozidla2015-07-12 16:38:42

Zdravím chlapi.

mám opel tigra 1,4 i 66kW. teraz v lete sa mi zohrieva tak na 100 a zapne sa ventilátor. ked však vypnem motor. a znovu chcem naštartovať tak nenaštartujem. otočím kľúčom elektrika všetko nabehne aj kontrolky a keď otočím na poziciu 2, tak len niečo cukne v motore a neotočí ním. chladiacu som mal až úplne hore a keď som trošku pootvoril veko, tak sa liala von. chcem sa opýtať teda že aký to je problém. ja myslím, že to bude štartérom. ďakujem za odpovede.

2015-07-12 17:40:43

matys: Vypadá to skutečně na závadu starteru - spínací cívka sice vysune pastorek (to je to slyšitelné cvaknutí, pastorek starteru se zasouvá do ozubení setrvačníku), ale buď nedostatečně a nedojde k propojení příslušných kontaktů pro roztočení starteru anebo i přes zdárné propojení se starter prostě neroztočí... Bude toho už mít asi dost za sebou, tož si nějakou repasi zaslouží... S aktuální teplotou motoru to dle mého žádnou souvislost nemá.

2015-07-12 21:21:54

Auto ale za studena štartuje ako nič vzdy, toto sa mi uz stalo 2x ze po zohriati mi hodinu nechcelo naskocit ale ako hovoris skusim ten starter repasnut. Dakujem moc za radu ;)

2015-07-12 21:30:13

matys: Máš-li možnost, nechal bych to ještě pro jistotu zkouknout někomu, kdo rozumí autoelektrice, ale osobně to vidím opravdu na starter - otočíš klíčem do polohy startování, jen to cvakne a dál nic. Ale zkus ještě zkontrolovat el. připojení alternátoru (kabely), svorky na akumulátoru a ukostření motoru...

2015-07-15 22:48:38

Ahojte.

Mal som presne ten istý problém s Tigrou. Prehrieval sa mi a tlačila sa voda do nádržky. Po otvorení vystriekla . Závadu mi odstránil automechanik, ktorý skonštatoval, že mám porušené tesnenie pod hlavou válcov. To vymenil a teraz motor beží v pohode. Neprehrieva sa a ani voda sa netlačí z nádržky von. Vraj bolo poškodené tesnenie - pretrhnuté medzi valcom a jedným vodným kanálikom. Tlak z valca pri chode motora prechádzal do vody, ktorú nadmierne zohrieval a chladenie nestihalo z nej odoberať teplo. Po výmene tesnenia motor beží bez problémov.


Odpovědět