Fórum - Téma


Prasklý blok motoru


Fórum Vectra B Prasklý blok motoru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla2010-05-20 09:52:48

zdravím lidi,potřeboval bych poradit,mám vectru B 2.0 16V ecotec. Před dvěma dny se mi stalo že jsem vjel do velké kaluže vody a praskl mi blok motoru asi na čtyři kusy. Napadlo mě že bych tam dal jiný motor,protože ten co tam je teď je K.O. A právě jsem se chtěl zeptat jestli máte někdo zkušenosti s výměnou motoru třeba z calibry nebo vectry A verze 2000. Byly tam dávány motory 2.0 16v z výkonem 110kw. Jak moc je problematycké tam napasovat do mé vectry b tento motor? bude pasovat na převodovku,nebo by se to muselo měnit i s převodovkou,kabeláží,a řídící jednotkou? poraďte prosím jestli s tím máte někdo skušenost,a nebo jestli tam mám sehnat ten samý motor. Moc děkuji za odpovědi

2010-05-20 10:09:11

To byla taková díra,že praskl blok? Však je tam rám pod motorem.Nic jiného není poškozeno? Ted už je pozdě,ale měl jsi to nahlásit jako nehodu,třeba bys něco uhrál,pokud to nebylo označeno jako překážka ,hrboly atd.Pokud nechceš mít problémy na STK tak musíš sehnat ten samej motor. A je jedno z jakého Opla.Musí souhlasit typové označení motoru.

2010-05-20 10:31:51

Právě že díra tam nebyla, te vody tam bylo asi 30 cm a já do toho vletěl 40km/h. tak že si myslím že si motor nasál vodu,a tím to cele začalo. Byl to okamžik sem do té vody vjel,a během asi 5 vteřin jsem slyšel ránu v motoru a byl konec a v tom momentě plno oleje kolem auta.. Tak že nevím jestli by se to dalo nahlásit jako nehoda bylo to u tesca na parkovišti. Tak že teď sháním motor, nejhorší je že tam bylo všechno měněné na tom motoru. Přemýšlím spíše nad tím koupit druhou vectru pojízdnou abych měl jistotu že ten motor jede. Nevím ten ecotec se shání hůř než ten 110kw motor. Navíc ty motory jsou stejné, na pohled tak že by to možná nebyl problém,ale zase asi ta hromada práce s tím, tak asi jak říkáš zvolím ten stejný motor... Co bys dělal ty?

2010-05-20 10:43:17

Ty motory jsou opravdu stejné snad jen na pohled (možná ani to ne, pokud by to byl motronic 2.5...páč tam je ještě rozdělovač). Pokud bys tam chtěl dávat motor C20XE (110Kw) musíš s tím přehodit i všecko ostatní...čili i kabeláž, ECU, svody, sání, atd. A nejsem si jist jestli budou sedět držáky motoru ke kastli. STK a emisema to neprojde. Opravdu lepší je sehnat ten samej typ motoru. Myslím si, že těch motorů je celkem dost,....měly ho Astry F, G, Vectry B. Co vím z vlastní zkušenost,i tak sehnat C20XE ve slušným stavu, je už dneska celkem problém.

2010-05-20 11:19:29

Aha tak děkuju za odbornou radu,budu zhánět ten original motor co tam patří,bude s tím daleko méně práce. Ještě snad neznáte někoho pro koho by to byla hračka přehodit motor? nějaký typ bych mooc uvítal,už jsem se párkrat hrabal v motoru ale na toto si netroufám.


Odpovědět