Fórum - Téma


Povinné ručení - problém s bonusy...


Fórum Astra F Povinné ručení - problém s bonusy...

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra F  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2001 Astra F 1.6

1 fotek  |  60 diskuzí

Výkon motoru 55 kW (75 PS) při 5200 ot./min. Palivo benzín. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 598 ccm (98 cui), 4-válec, 8-ventil, X16SZR.2014-02-12 17:45:45

Ahoj opláci,

momentálně řeším trochu jiný, než technický, problém auta...dokázal by někdo poradit?

Měl jsem přechozí auto přes 2 roky pojištěné u Kooperativy - ovšem přes zprostředkovatelskou společnost Allrisk. Nyní mám svou novou Astru F a pojistku sjednanou přímo na sebe. Nový pojistitel (Wüstenrot) ode mne chce doložit potvrzení o bezeškodním průběhu předchozího pojištění. Nechal jsem si proto vystavit u Kooperativy potvrzení, kde je však jako pojistník uveden Allrisk.

Zlé jazyky tvrdí, že mi tento bonus nová pojišťovna neuzná, jelikož jsem u předchozího pojištění nebyl veden jako pojistník. Na druhou stranu - když jsem pojištění sjednával, tak se pojišťovák díval do databáze ČKP, kde je pod mým rodným číslem tento dvouletý bezeškodní průběh uveden (a to i přes to, že oficiálně nejsem pojistníkem). Což absolutně nechápu...

Pokud však na novou pojišťovnu pošlu to papírové potvrzení, kde je jako pojistník Allrisk, tak mi ten bonus nejspíše neuznají.

V současné době jsem nakloněn variantě, že vypovím smlouvu u Wüstenrotu a přejdu k Allianz, která dokonce nabízí lepší cenu (4100 Kč/rok) a přímo v online formuláři se zjišťuje stav bonusu přes rodné číslo na ČKP a přiznávají mi 28 měsíců...jen si nejsem 100% jist, jestli i zde nebudou chtít papírové potvrzení...

Poradil by, prosím, někdo?

Moc díky!

2014-02-12 18:02:41

vdlask: Ještě jsi nic nepodnikl a už se ptáš na radu...? Kooperativa ti jiné potvrzení nevystaví, ale předpokládám, že máš i nějakou smlouvu či dohodu mezi tebou jako vlastníkem vozidla a spol. Allrisk, jíž bys zase mohl doložit, že pojištění u Koo bylo sjednané pro tebe jako vlastníka vozidla. V neposlední řadě můžeš argumentovat databází ČKP. Pokud to Wüstenrotu nebude stačit, tož běž prostě jinam (ale jsou výpovědní doby...) Myslím ale, že jim to stačit bude...

2014-02-13 16:56:22

S pojišťovnou má smlouvu uzavřenou Allrisk a ten je pro Kooperativu partnerem. Pochopitelně Allrisk využívá všechny výhody a na jeho hlavu padají všechny nevýhody plynoucí ze smlouvy. Výhodou flotilového pojištění je příznivá cena, nevýhodou skutečnost, že se později bude každá pojišťovna cukat, když budeš uplatňovat bonus. Na bonus nemá vliv to, kdo je vlastníkem vozidla, ale kdo je pojistníkem.

Např. Na auto mé dcery mám povinné ručení uzavřené já. Ona je ráda, že díky mým bonusům je pojistka příznivá a já naopak už jen nesu riziko, že mě pojišťovna "zařízne", když holka způsobí nehodu. Větší bonus už dostat nemohu a tak si myslím, že se tam na mě teší, až dojde na nějakou událost.

Jen tak mimochodem...Již několikáté auto mám pojištěné u stejné pojišťovny. Říkám si: "Mám tam historii, nebudou tak otravný". A ke každému musím znovu a znovu dokládat bezškodní průběh. Lidstvo jednou pojde na byrokracii.

bad64  
2014-02-13 17:08:08

maxxim: Nevím jak u vás,ale mam již řadu let Allrisk a když koupím jiné vozidlo nedokládám nic jelikož dnes jsou propojeny všechny pojištovny počítačema a hlavně Allrisk,který dělá pojištění pro snad všechny pojištovny u nás v republice.A z bonusema namám žádný problém.

2014-02-13 17:26:01

míla-bad64: Ono v mém případě za to asi může i trocha lenosti. Nechce se mi přepočítávat měsíce pojištění a tak plácnu 120 měsíců. Těch cca 25 let pojištění se mi fakt nechce přepočítávat. Jinak já mám povinné ručení uzavřené u Slavie. Neřeším, jestli bych to měl jinde výhodnější. Rozdíl by asi nebyl tak velký.

Allrisk je jen zprostředkovatel, podobně jako e-pojištění apod. Jen dříve poskytovali také tzv. flotilové pojištění, které od 1. 1. 2013 skončilo na základě rozhodnutí ČNB.

bad64  
2014-02-13 17:30:23

maxxim: U mne si to přepočítali sami jelikož jsem minulý týden u Allrisku pojištoval skutra nic jsem jim nemusel dokazovat dle R,č.mi sami řekli jaký mam bonus.

2014-02-13 17:38:01

míla-bad64: To bych chtěl zažít. Posledně jsem se jich ptal, jestli chtějí dodat i jejich vlastní potvrzení od souběžně pojištěného auta. To na mě koukali fakt divně.

2014-02-13 17:51:29

Včera jsem volal na mou stávající Wustenrot a tam zkrátka papírové potvrzení chtějí, ačkoliv operátorka koukala do databáze a bonus měla před sebou...nechápu!

Tak jsem dneska zkoušel napsat na Allianz, jestli budou chtít dokládat papírové potvrzení o bezeškodním průběhu. Dle emailu, který jsem od nich dostal jim stačí záznam v databázi ČKP...vypadá to tedy, že přejdu od Wustenrotu k Allianz - dokonce mi dávají i lepší cenu.

Máte někdo s Allianz zkušenosti?

Díky moc!

2014-02-13 18:52:26

vdlask: Myslím si, že až Wüstenrotu oznámíš, že chceš změnit pojišťovnu, už žádné písemné potvrzení vyžadovat nebudou...


Odpovědět