Fórum - Téma


Posilovač řízení


Fórum Zafira A Posilovač řízení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Zafira A  |  Naše vozidla


1  2

2016-05-25 22:59:56

lukaszafiraa: OK, zkusím to přeměřit, dneska pojezdy po městě, vždy to chvíli jelo po nastartování a posilovalo a pak najednou zase nic. Tak mám pocit, že to je něco kolem toho alternátoru. Bohužel mě smazali text, který shrnoval problémy kolem posilovače a jedna věc tam uváděná pro Zafiry byly právě problémy kolem alternátoru.

2016-05-30 17:27:05

Nechal jsem udělat diagnostiku, vymazal chybové kódy a světlo od airbagu na palubce zhaslo.

Ale to co mě víc tíží je ten posilovač neb se prý nenapojil na řídící jednotku. Což je totéž jako u původního posilovače, takže jsme nic zase nevyřešili. Všichni vždycky slibují, jak to diagnostika vyřeší, ale kromě airbagu, vymazáním kódů, diagnostika nikde nic nezjistila a byl už jsem u čtyř různýc lidí. Tak jsem jako uživatel téměř bezradný. Je pryč posilovač nebo nějaká řídící jednotka??? Na svorkovnici posilovače se taky prý nedá dostat, než snad rohodit nápravu či co to říkali minule.

2016-09-11 21:34:55

lada: Ahoj, jak si prosím tě vyřešil ten posilovač. Mám teď stejný problém. Měl jsem u něj jeden lehký výpadek, ale hned začal znovu fungovat o den později po ujetí cca 5 km už vypadl úplně. Druhý den po nastartování se zase chytnul. Baterku mám novou 01-2016 má 12,48V a na volnoběh 14,2V, žádná kontrolka mi nesvítí, nikde nic neteče a žadná hadice nebo kontakt taky nevypadly. Dle mechanika co dřív dělal v Oplu mi prý odchází čerpadlo, odpovídá tomu jak se závada vyskytuje u studeného motoru posilovač funguje, ale jak se zahřeje, tak se odpojí. Prý pomůže jen výměna za jiný... Předem díky za radu.

2016-09-12 11:24:48

matyas: Nevyřešil, jen spousty rad, ale každý má jinou. Do opravy se nechce nikomu a mě zase jen stále investovat bez výsledku. Takže prodej. Mě jen překvapuje od odborníka odkaz na čerpadlo (turbo?) a pak rada vyměnit posilovač? Možná tomu špatně rozumím.

2016-09-12 11:51:16

lada: Rada byla od mechanika co dělal v Oplu, aniž bych mu popsal celou závadu, tak mi jí psal on sám, že to není první případ se kterým se setkal a je to signál, že odchází hydraulické čerpadlo řízení, které se musí vyměnit za jiné. Přístup k němu je ale hroznej je někde nad nápravou, která prý kvůli tomu musí taky ven... Nový čerpadlo se mi tam dávat nechce je dost drahý a navíc jsou i dva typy ani ještě pořádně nevím, který tam je.


Odpovědět

1  2