Fórum - Téma


Posilovač řízení


Fórum Zafira A Posilovač řízení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Zafira A  |  Naše vozidla2016-01-24 23:42:03

Zdravím všechny opláky.Chci se svámi podělit o zážitky s vadným posilovačem a jeho výměnou.Začaloto asi 3 měsíce po koupi mojí Zafči.Začal vynechávat posilovač řízení.Tady to vyřešilo dolití oleje do posilovače(vše jsem se dozvěděl tady na föru,kam dolít,jaký olej) ale vydrželo to jen asi dva měsíce,pak najednou nešel vůbec Tak jsem zapátral znovu po možných příčinách zde na föru (stav oleje,dobíjení,kontakty)ale bohužel marně posilovač odešel do věčných lovišť .Jezdil sem stím asi dva měsíce ale můžu říct že jeto o hubu,nejsem žádný tintítko takže nějákou sýlu mám,při jízdě to bylo v pohodě ale při parkování nebo pomalém odbočování to byl boj Začalo pátrání kde sehnat jiný. Originál nový 16500,- ,Auto kely tuším něco kolem 11000,- ,Pak jsem našel nabýdku na repas 8500,- Když už jsem myslel že vemu z vrakoviště za 2500,- Tak sem oběvil nabídku jedné polské firmi na Aukru repas za 3000,- celkem tedy s poštou a vratnou kaucí 1000kč to bylo za 4800,- ale super do dvou dnu byla tady. Přišla v pátek a vsobotu začal ten osudný den výměny.Auto šlo do garáže na nájezdy,nejprve baterka ven a odpojit kabeláž k posilovači,a šlo se na věc nebo spíše lehlo povolit a od dělat šlo všechno jakž takž ale pak nastal problém,někdo kdo to vymýšlel tak měl asi rád hlavolamy protože dostat ven držák servo čerpadla to je oříšek,jeto takový ježek v kleci a to doslova ale po delším boji se dílo podařilo samotné čerpadlo šlo ven o poznání lépe.Čerpadlo mělo utržené silenbloky tak sem koupil v autodílech (škoda 100 na topení kus 28 kč x3) montáž nového byl už koncert když už jsme věděli jak dostat ježka do klece Pak už jen skompletovat dolít olej do posilovače a hurá na cesty.Když jsem poprvé jel zase s posilovačem připadalo my že je auto snad na zvedáku ,už jsem zapoměl jak to řízení jde lehce.Jsem rád že se dílo podařilo. Tímto bych rád poděkoval všem za rady zde na foru již mnohokrát jsem zde našel opravdu dobré rady a nejednou to vyřešilo problemi které by v servisu stáli mnoho peněz Děkuji jen tak dál a přeji mnoho km bez poruch.

Venca49  
Václav
2016-01-24 23:59:21

automen: Takže super Přeji jen,ať se volant stále lehce točí

2016-01-25 15:32:35

Nazdárek, jojo jsou tady dobrý věci. My máme Zafču asi 3 týdny a nějak hučí servo, zdá se mi, že čím dál víc. Oleje je tam dost ,to jsem kontroloval. Posilovač jinak normálně funguje, tak nevím jestli pomůže dát jenom nový olej, ten pentosin jak se tady už psalo? Nebo starší za 1500 nebo jak dal Automen repas.

Zajímalo by mě kolik hodin trvá výměna toho serva?

2016-01-28 08:45:50

milános7: Tak to bude asi po němMě to dělalo úplně to samý.I při poměrně malým otočením volantem se ozvalo takový hnusný hučení-neuvěřitelně protivnej zvuk...přitom oleje bylo dost.Špekuloval jsem o tom taky dost a nakonec jsem to teda vyřešil vrakáčem.I s prací to nakonec vyšlo na 3700,- a bylo po hučení


Odpovědět