Fórum - Téma


poraďte s rozvody vzduchu topení


Fórum Astra F poraďte s rozvody vzduchu topení

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra F  |  Naše vozidla2011-10-22 13:38:24

Zdravím , poradí mi někdo ,jak na rozvody vzduchu . Mam Astru F 1993. Krajní výdechy a přední okno jdou podle toho co nastavím, středový a pod sedačkové výdechy foukají stále studený vzduch a nejdou ani vypnout. Jak to rozebrat a jak to dát zase dokupy aby to fungovalo správně. Hledal jsem v manualu aspoň schema jak to má vypadat, ale nenašel jsem, a ani na netu (nevim co přesně hledat). Děkuji

2011-10-23 08:35:46

starý opely v prostředních výdechách mají studený vzduch a v roce 1993 na F to tak ještě myslím bylo.

2011-10-29 21:10:16

Diky , ale zdá se mi to dost nelogický , že by na jednom výdechu byl teplý a na druhým studený vzduch a ještě aby i výdechy pod sedadly dozadu taky foukali studený vzduch. vždyť i starý auta mají všechno regulovaný přez jednu ,, kisnu" s výměníkem. A tady by u auta střední třídy dělili vzduchové kanály , aby přivedli zvlášť teplý a studený vzduch a navíc na nohy k zadním sedadlům , vždyť to je o nemoc. Navíc v manuálu je jasně řečeno ,, studený a ohřátý vzduch všude". Tady bude asi chyba pod palubkou v rozvaděči , a jestli už to někdo měl , tak je tam někde chyba. která se opakuje, asi po nějakém zásahu. No asi mi nezbyde než to zkusit rozebrat a vydedukovat kde je chyba . Ještě jednou díky za snahu.

2011-10-30 16:20:03

U astry F z roku 1993 je to skutečně tak, že z prostředních výdechů jde stále studený vzduch. Pokud nechceš aby z nich vzduch foukal, tak je prostě zavři. Sice ti to přijde nelogický, ale na druhou stranu to má něco do sebe. Já to třeba hodně využíval při jízdě v noci. Na nohy šlo pěkně teplíčko a z prostřednáích výdechů na hlavu chládek abych neusnul.)

Co se týče teplého vzduchu na nohy dozadu, tak by měl foukat, pokud nastavíš klapku směrem na nohy. Ale žádnou saharu od toho nečekej.

bad64  
2011-10-30 16:29:29

Takto topí i Vectry A z prostřed jde jen studený vzduch.Ale jednou mi někdo radil,že jde na plastovém krytu co je topení zaslepit díru co je tam na víc a pak to topí.Napište si dotaz na tento nick-http://www.club-opel.com/member_detail.php?id=3644

2011-11-04 20:39:52

Zdravím , ještě jednou díky za pomoc , počítám že to bude jak říkáte , ale mně nejdou prostřední výdechy úplně zavřít a pod sedačkami dozadu foukají pořád studeně ať nastavím cokoliv . Radu jsem si přečetl , takže jestli u Oplů použili logiku nízkých nákladů , bude tam něco hodně podobného ne-li stejné , jako u VE . Takže, pokud bude hezky beru nářadí a jdu se v tom vrtat. ( Přinejhorším to vyhodim a udělam táborák ). Držte palce .


Odpovědět