Fórum - Téma


Pokuta za telefonovani


Fórum Pokec všeobecný Pokuta za telefonovani
2010-04-23 09:14:50

Ahoj.

Jak je to s telefonovanim za jizdy? Kolegyne pri jizde do prace zustala stat v kolone pred nehodou.

Volala, ze prijde pozde. Videl ji policajt a mela to za 1000.

V zakone je: Ridic nesmi pri jizde vozidlem drzet v ruce, nebo jinym zpusobem pouzivat telefon...atd.

Co znamena pri jizde vozidlem? Je to i stani v kolone?

--

Kosac

2010-04-23 09:27:55

Osobně si myslím, že musíš zajet na krajnici a pak teprve telefonovat. Pokud stojíš v koloně, ať u nehody,nebo na semaforech, tak jsi pořád v provozu a proto ji chytli.

2010-04-23 09:42:56

Pokud by mě nezastavili přímo s telefonem v ruce, tak bych to asi nezaplatil. Nechal bych to postoupit k přestupkové komisi a tam bych chtěl vidět nějakej důkaz (fotku, video), že telefonuji za jízdy. Třeba je to úplně blbej postup, já nevím,.......a proto budu rád, za názory jak by se mělo postupovat....

Určitě mě to jednou taky čeká.....

2010-04-23 10:11:37

Zdravím, myslím, že není moc o čem mluvit. Jízda je započatá nastartováním motoru, a to i když stojíte, takže pokud chce někdo někam volat , tak zajede ke krajnici, zapne výstražná světla a vypne motor, pak si může volat třeba z okna .

Co se týká fotek či videa jako důkaz, tak zapomeňte! V okamžiku, kdy Vás PČR zastaví a ztotožní, tak je to bráno, že byl přestupek spolehlivě zjištěn, tečka. (PČR nenosí kuchařskou zástěru , ale uniformu a i když by se dalo říct, že to je trochu nespravedlivé, přece jen si může policista vymýšlet nebo se jen domnívat, tak s tím těžko něco uděláte. Nicméně , pokud nebudete s přestupkem souhlasit a necháte si to poslat do správního řízení, tak máte poměrně vysokou šanci, že to nestihnou vyřídit, protože toho mají docela dost a po roce to automaticky skartují .)

PS: Handsfree stojí pár kaček a pro ty co na něj nemají, tak většina telefonů má dnes hlasitý odposlech.

2010-04-23 10:52:25

Jenom se mě nezdá ten motor, když budu stát na kraji, tak už nejedu, ale jinak máš Michale naprostou pravdu, ale zase v zástěrách by jim to lépe slušelo

2010-04-23 12:55:52

Bohužel, vzpomeň si jak se vydrbává tímto způsobem s povinností, být za jízdy připoután .

Jo a jinak novela upřesňuje dosavadní zákaz, který teoreticky mohl být obcházen tím,

že řidič vzal mobil mezi rameno a hlavu a nedržel ho v ruce. Pokud někdo telefonuje za jízdy,

porušuje současně jednu ze základních povinností řidiče – „věnovat se plně řízení vozidla“ (paragraf 5, odst. 1b).

2010-04-23 15:40:32

Ovšem je to jako hrách ne zed.byl jsem dnes na víkendový nákup a být policista vybral bych 3krát za mobil 2 krát svícení a to nepočítám kouření a jídlo hlavně na křižovatce a samozřejmě blondýna 20 let,?? toyotě land cruiser V8 !!za 2,5mega v jedné ruce řasenku v druhé šrětec a mydlila si víka .Ještě že jsem byl v druhém pruhu:Takže i když tu máme zákon na telefonování je to jen jedno z malých zel.Skuste si při jízdě městem v zácpě zapalovat cigáro nebo odbalit bagetu??? mě to nejde aniž bych to někam neposlal ,ale každý den množštví nehod na semaforech jasně hovoří že je třeba čekat"SRÁŽKU S BLBCEM,,""A policie buzeruje když jsem nechal auto se zaplaceným parkováním ,ale přečníval jsem cca půl metru do zony zákazu pro zásobování,protože bourák přede mnou to postavil blbě a narvi omu do chlívu 4,5m????bylo to za 300!a 40kč za parkovné!holt Kroměříž je blázinec. Osobně jsem odskoušel že přes malého poilicajta nejede vlak a to mám jen 186 ale jak vylezu z omy tak musím ukazovat i razervu ,lano,lékarničku a protože mám 120kg a on měl stěží 50 tak jsem blikal a ukazoval vzorek a stk kontroloval a pěnil anžto mě musel pustit .Chudáček a to je vlastně trochu omluva policistů jsou to zakomplexovaní troubové i když i zde se najdou výjimky , narazil jsem na fajn kluky co opravdu chrání a pomáhají jen je jich minimum

2010-04-24 10:57:08

Mam taky zajimavou skusenost s policajtama.Jednou me zastavili byl tam jeden starsi a jeden soplan mlady chytry jak radio.Dostal sem 300 ze nemam trouhelnik.Po 10 minutach zamnou prisel ten starsi policajt vratil mi doklady a 200kc a rekl mi ze 300 za blby trouhelnik je volovina.Proste ti mladi policajti chodi s nosem nahoru a mysli si co nejsou zac.

2010-04-24 19:24:13

Tak to je fakt,ti mladí blbečci si myslí o prdeli a dělaj machra,že mají plácačku a kvera u pasu a přitom doma žerou z květináče a hajzl maj na dvorku. I když se dá často trefit na starého fízla,který je zakomplexovaný jako prase a řeší si mindráky na řidičích a prcá je za kdejakou pičovinu.Proto je všechny beru s dost velkou rezervou.Jak se chová on ke mě,tak se k němu chovám i já.Když je v poho,tak taky,ale pokud je to nějaký idiot a chová se arogantně,tak si taky otevřu hubu,kterou mám dost nevymáchanou.Sice pak je to za plný počet,ale nenechám po sobě vřeskat nějakého kokota,co si hraje na benga.Jak už vidím,že to neukecám,tak si hubu otevřu.Posledně jak chtěl podepsat nějaký pappír kvůli pokuty,tak jsem mu tam hodil jen 3 křížky a to jen proto,že tam dojela dopravka,která tam řešila cosi jiného.Jinak bych mu tam nenapsal ani to.Čuměl na to jak hňup,pak to sbalil a šel do prdele.

2010-06-26 10:50:46

Souhlasím s tím co napsal "sning". Tím, že započneš jízdu a i když stojíš v koloně z jakéhokoli důvodu, tak jsi účastníkem silničního provozu a telefonování je zakázáno. Je to už nějaký čas, měl jsem motorku zaparkovanou u chodníku. Sedl jsem na ni, chvíli jsem seděl a neměl na hlavě přilbu. Kolem šli dva policajti a jen tak z dlouhé chvíle mě zkontrolovali. Protože jsem neměl nastartovaný motor, tak jsem nedostal pokutu za přilbu. Kdyby to bylo naopak, tak jsem ji dostal.


Odpovědět