Fórum - Téma


Podivný zvuk ze stěračů


Fórum Corsa B Podivný zvuk ze stěračů

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Corsa B  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

1995 Corsa B 1.5

54 diskuzí

Výkon motoru 37 kW (50 PS) při 4800 ot./min. Hmotnost 1 380 kg. Palivo diesel. 5-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 488 ccm (91 cui), 4-válec, Řadový.



2016-04-10 00:03:04

Pánové prosím o radu: Před nedávnem se mi zadřela(zarezla) jedna osička stěrače, v důsledku toho odešel motorek, vzal s sebou pojistku. Byla tam 30A, což mi přijde hodně (možná už to někdo dřív měnil a já nevím jaká hodnota tam má být správně?). Nižší hodnota by možná zachránila motorek? Zadřenou osu jsem rozebral, namazal, nasadil gumičky, podložky a segerovky, namazal všechny kloubky, takže mechanika stěračů by měla být ok. Navštívil jsem vrakáč a pořídil "nový" motorek. Namontoval jsem ho a stěrače. Otestoval je stříkající vodou a vše se zdálo být v pořádku. Včera jsem jel na Moravu cca 240km, celou cestu lilo. Během cesty se začaly ozývat podivné zvuky, něco jako sova :) Všiml jsem si že se to ozývá jako by jen při zapnutí stěračů když delší dobu nejedou. Dnes jsem to během dne testoval (pořád lije) a sova je ozve při stojícím autě jen při prvním zapnutí stěračů. Všechny rychlosti stěračů v pohodě i cyklovač. Myslíte že to může dělat ten motorek při prvním rozběhu? Nejde mi do hlavy proč by to dělal jen při prvním rozběhu. Zítra to budu pozorovat na cestě zpátky, jestli bude pořád pršet. Díky za případné rady či nápady co by to mohlo být, resp. jestli podezírat ten motorek.

2016-04-10 01:14:03

flexaton: Krásný den, z textu nevyplývá, jestli jste měl rozdělaný i motorek a případně vyčistil a promazal převody. Ten zvuk může dělat plastové kolo převodu, ale také mírně křivá osička rotoru či mastný komutátor. Zapněte motorek na prázdno a hned budete mít jasno :)

2016-04-10 11:20:31

roro36: Motorek naprázdno to neudělal ani jednou. To byl samozřejmě první test kdy jsem si ověřoval jestli je motorek vůbec funkční. Testoval jsem ho jedno odpoledne na různé režimy. Tento motorek z vrakáče jsem rozdělaný neměl, přišel bych o možnost vrácení/záruku 30dní. Rozdělával jsem starý motorek a do převodů je mi vůbec nepodařilo dostat. Maximálně šlo prohlédnout rotor motoru, uhlíky atd... Převodovka jako by byla na nýtech. Každopádně pokud by to bylo něco z toho co píšete, pravděpodobně by to dělalo při každém roztočení motorku. Tady to ale dělá jen někdy (ne motor naprázdno, v celé sestavě se stěračema) a vždy při prvním zapnutí po delší době kdy stěrače nejdou. Během jízdy mi přišlo, že četnost toho zvuju se zvyšovala. Jel jsem skoro pořád na cyklovač a občas ho vypnul. Po zapnutí páčkou opět ten zvuk. Když to teď půjdu zkusit, tak to poprvé udělá ten zvuk a pak už nic. Můžu zapínat, vypínat, přepínat rychlosti a dál je to ok. Hlava mi to nebere.

2016-04-10 12:41:16

flexaton: zkouset motorek naprazdno je nesmysl, chce to zkusit za tech podminek, jako kdyz je v aute, cili pod zatizenim, jinak se neprojevi nijak. Pripadna vule se pri behu naprazdno vetsinou vymezi a nic slyset neni. Osobne bych se ale spis zameril na tahla steracu, kdyz uz jednou zareznou, tak to neni poradne nikdy ono, pripadne to chce ocistit vse a opravdu dukladne, ne jen hadrem, benzinem, rozhybat a hotovo. Motorek pro jistotu poradne prolij necim jako treba wd, at se vyplavy necistoty a pak tukem, pocitam, ze ma i prevodovku, tak nejakym otvorem dovnitr natlac vazelinu a uvidis.

2016-04-10 12:57:59

flexaton: a koukal jsi pořádně, jestli to někde nedrhne? třeba o ten krycí plast nebo o něco okolo těch táhel?...stačí špatně nasadit ten plast (torpédo) a nový zvuk je na světě

2016-04-10 13:19:25

no jestli si poprvý udělal na mechanismu stěračů jen jednu osku tak věz že ted se kouše ta druhá a vidim to tak že to znava vyndáš a rozebereš

já pokud to vyndavám automaticky rozebírám,čistím a mažu obě strany

2016-04-10 14:03:42

p.s.: Samozřejmě jsem to vyndal, vyčistil a namazal na obou stranách. Nebudu přece riskovat zadření na druhé osičce :) Pokud to bude vyluzovat zvuky dál, budu rozebírat znovu přestože mám za to, že je to sestavené v pořádku.

2016-04-12 21:55:14

Je neuvěřitelné, jak z Tebe někteří dělají úplného trotla. Občas se divím, že se na podobných fórech angažují lidé, kteří patří do skupiny Kutil Tim a sežrali veškerou moudrost.

Každý autoelektrikář Ti poradí to, co jsem Ti poradil já - začít od motorku. To, že jsi vyčistil a promazal táhla, je v pořádku. Píšeš, že je motorek z vrakáče. O to víc je pravděpodobné, že je problém v plastovém převodu motorku (stačí trochu bordelu a už vydává zvuky), případně v pokřivené osičce rotoru. Pískat mohou také špinavé komutátory. Možností je víc. Já osobně bych si ale zvuku nevšímal. Pokud to trvá jen chvilku a pak to dá pokoj, nech to být. Třeba si to sedne samo :)

Měj se skvěle a nevěř všem "odborníkům" :)

Venca49  
Václav
2016-04-12 22:35:30

roro36 "" Možností je víc. Já osobně bych si ale zvuku nevšímal. Pokud to trvá jen chvilku a pak to dá pokoj, nech to být. Třeba si to sedne samo :) Měj se skvěle a nevěř všem "odborníkům" :) ""

To je také opravdu,ale opravdu, dobrá rada.

2016-04-13 09:38:55

roro36: "...Já osobně bych si ale zvuku nevšímal. Pokud to trvá jen chvilku a pak to dá pokoj, nech to být. Třeba si to sedne samo :)"

Ano, někdy se opravdu stává, že se problém vytratí/vyřeší sám. Může to však být ošemetné a taky nějaká drobnost prostě někoho rozčiluje a jiný nad ní mávne rukou. A že by tu někdo z někoho dělal trotla, jsem zatím nezaregistroval, každý se snaží poradit v dobré víře a jak nejlíp umí. A protože v naprosté většině nejsme profíci, může občas i něco "uletět", ale to k takovým fórům asi patří.

2016-04-13 10:38:21

roro36: proč trotla ? Z dotazu nevyplívá že dělal obě ,doslova píše že opravil a namazal zadřenou osku a mechanismus by měl bejt o.k.

A za dobu mé garážové praxe sem se setkal s věcma že by ti asi oči vypadly proto sem se zeptal jak sem se zeptal a nebyla tím míněna žádná urážka

Takže všem garážovejm Timům zdar neb mnohdy dokáží víc než kterejkoliv rádoby odborník v servise


Odpovědět