Fórum - Téma


Po nastartování chcípne


Fórum Zafira A Po nastartování chcípne

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Zafira A  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2000 Zafira A

1 fotek  |  3 diskuzí

Palivo diesel. 5-rychlostní Manuální převodovka.2016-04-23 16:33:21

Zdravíčko, chci se zeptat. Po nastartování studeného motoru na volnoběhu během chvilky spadnou otáčky a motor chcípne. To samé udělá po nastartování studeného motoru při rozjezdu na jedničku i při couvání. Při druhém startování po chcípnutí dlouho točí, škytá a až potom chytne, vyvalí se oblak dýmu z výfuku a pak už jede v pohodě. Další startování ten den jsou v pohodě, ale po zchládnutí motoru udělá zase to samé. Původně jsme měli podezření na ucpaný palivový filtr, ale po jeho výměně problém stále přetrvává, sice podruhé už netočí tak dlouho, ale přece.

Řešil už někdo něco podobného?

Je to rok výroby 2000, motor 2.0 DI, 60kW

Díky za rady

2016-04-23 17:49:04

Ahoj

Zkusil jsi vyměnit těsnění u filtru?A nejenom to pod víkem to je samozřejmost s filtrem ,ale myslím ty na trubkách které jsou zasunuté ve víku filtru.

2016-04-24 09:36:39

Asi se ti sešlo víc faktorů. Nejspíš padá nafta, tím, že dál startuješ do úmoru si zaděláváš na zmrtvení čerpadla.

To ale nesouvisí s tím, že to zdechne na rozjezdu nebo couvání. To může být váhou vzduchu (chtělo by to vidět data z ní)

Přečti si něco o zavzdušňování, stačí zadat heslo padá nafta, oplácké fóra jsou toho plné. A hlavně nepodlehni těm nápadům, že tě spací nějaký nasávací balonek. zpětný ventil apod, Tím to jen oddaluješ, než ani toto stačit nebude.

Vyměň přepady, to zvládneš sám, odvzdušni a uvidíš. Když to nepomůže, bude třeba vyměnit těsnění rampy vstřiků. To se má měnit pravidelně v rámci údržby. Do toho se sám nepouštěj, kdyžtak se ozvi, jsi krajan


Odpovědět