Fórum - Téma


plynový pedál


Fórum Zafira B plynový pedál

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Zafira B  |  Naše vozidla2014-07-01 14:14:09

Zdravím,

máte někdo zkušenost s poruchou plynového pedálu u Zafiry B ?Diagnostika to ukazuje,jen ještě není jisté,jestli to nebude i v kabeláži.

Díky za odpovědi.

2014-07-03 12:50:29

Nazdar nevým přesně co tím myslíš? Ja mněl pocit ,že auto nejede za plinem tak sem rozebral tu krab.u pedálu vyčistil ,prostříkal kontaktolem a paráda.

2014-07-03 15:41:51

nene,pedál a bohužel i kabeláž je v pořádku,auto padá do poruchy,otáčky tak 1500 a nereaguje na plyn.Diagnostika sice hlásí chyba plynového pedálu,ale tam to není....při jízdě ukázala diag.,že je klapka stále otevřená jen na 5%.Taky pomohlo,že stačilo vytáhnout klíček ze zapalování a auto opět žilo,ale po chvlice to opět spadlo do té chyby.Někdy se ta chyba objevila hned,jak jsem otočil klíčkem na první polohu ( před startem)

2014-07-06 09:53:34

Možná to s tím nesouvisí ale kdysi coby čerstvý majitel identického stroje(ojetiny) jsem spáchal tuto chybu. Po startu v horkém letním odpoledni jsem si pustil klimu(automat) skoro na mražení a korunoval jsem to spuštěním větráku naplno. Po pár kilometrech svižné jízdy motor "vytuhl" přešel do nouzového režimu a reakce na plyn byla véélmi opožděná. Při vzrušeném telefonickém dialogu s dvorním specialistou na Oply(Auto Vít, p. Vít st.) mi bylo vřele doporučeno u nejbližší pumpy zastavit, vypnout motor, klimu vrátit do obvyklejších hodnot, vůz nechat 10-15min zchladit a znovu nastartovat. Jak řekli, tak udělali a po následném restartu bylo vše O.K. Vzhledem k tomu že se jednalo o nástup na dovolenou, první dva dny jsem měl poněkud smíšené pocity, probém se už však neopakoval.


Odpovědět