Fórum - Téma


Pískající větrák


Fórum Vectra C Pískající větrák

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra C  |  Naše vozidla2015-10-06 18:54:28

Ahoj,

mám Vectru C 1.9, a mám nyní problém s pískajícím větrákem. Měl jsem již sundaný box u spolujezdce, ale větrák jsem nenašel. Má někdo podobnou zkušenost s výměnou/opravou? předpokládám, že budou špatné ložiska nebo něco podobného. V servisu mi řekli cenu několika tisíc na nový větrák.

Děkuji za jakoukoliv radu ohledně odstranění problému mimo servis, již je ten pískot nepříjemný.

Martin, Ostrava

Mad
Petr
2015-10-06 19:10:19

Měl sem stejný problém a neřešil sem ho až se dokonce větrák uplně zastavil nakonec sem to jednoduše vyřešil, když odděláš kabinový filtr tak hned za ním je ta klec s větrákem tak sem tam našplíchal WD-40 a větrák funguje a nepíská (nevrže)

2015-10-06 20:33:50

mave: Na svém voze jsem měl tento problém také, nakonec se mi zastavil, sem tam se rozběhl. Demontoval jsem ho, vyčistil a prostříkal (promazal), běžel cca 14 dní a pak se opět zastavil, nakonec jsem koupil nový za 2770,- Kč a mám klid. Na vozidle mého otce také pískal, nakonec se zastavil, promazal jsem mu ho a už přes rok má klid. Záleží na tom jak moc je zrezlý motůrek větráku, přes kabinový filtr se do něho dostává vlhkost, proto je dobré 1x ročně kabinový filtr měnit, aby propouštěl co nejméně vlhkosti, předejdeš tak těmto trablům.

Jinak ten větrák se nachází za odkládací skříňkou spolujezdce, je třeba ji demontovat. Vymontovat samotný větrák je docela porod, je tam málo místa.

Zde si stáhni tento soubor: http://www.club-opel.com/...anual_download.php?id=266

Postup demontáže a montáže je popsán na straně knihy 116.

P.S.: Pokud chceš zde na klubu do budoucna od někoho rady, doplň si profil o vozidle, včetně jeho údajů. Mohlo by se ti stát, že bez těchto dat se odpovědi nedočkáš.

2015-10-08 13:52:48

Ahoj,

děkuji za odpovědi, určitě vyzkouším.

Auto jsem registroval, snad bude OK.

Martin

2015-11-01 19:06:41

Ahoj.

Demontoval jsem pylový filtr i skříňku u spolujezdce, nicméně větrák jsem nenašel

Můžete mi prosím pomoci, kde se přesně větrák nachází? Přidávám foto demontované skříňky u spolujezdce.....kde se mám přesně směřovat?

Děkuji M.

vlastta  
vlastimil
2015-11-01 19:15:32

mave: rekl bych ze "to" velky kulaty uprostred fotky

2015-11-01 19:49:37

mave: Ten černý kulatý box je krytem ventilátoru.Uprostřed spodní části jsou tři malé šroubky které kotví spodní část motorku přes silentbloby.Vyšrouboval jsem je, vytáhnul jsem trubičky ze silentbloků a stříknul jsedo každé dírky (zešikma směrem k hřídeli)krátce olej ve spreji "Oil multi-purpose".Nestříkat moc nahoru spíš dolů k ložisku kvůli uhlíkům.Nahoře jsem vyndal kabinový filtr na trubičku sreje jem nasadil hadičku co se ve špitále používá na infuze ,konec jsem vzal do ruky a a přidržel u hor ního ložiska motorku a stříkl (pod ložisko na hřídel motorku protože zhora je ložisko kryté)párkrát prstem protočil ,třikrát jsem to zopakoval a pak jsem ventilátor zapnul udělal kvik kvik a jede potichu už půl roku.Nezapomeň si zpátky sešroubovat ty tři spodní silentbloky.


Odpovědět