Fórum - Téma


Parkovací žárovka Insignia


Fórum Insignia Parkovací žárovka Insignia

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Insignia  |  Naše vozidla2014-09-30 07:46:32

Ahoj mám dotaz Opel Insignia rok 09 2.0D praskla my žárovka na denním světle a když jsem ji vyndal tak jsem zjistil že ta plastová objímka je vyhřátá a je možné dát Led diody T20 děkuji za radu.

2014-09-30 14:52:27

jirka010: Nejsem (auto)elektrikář, ale náhrada odpovídající LEDkou možná je, jen se musí dát bacha a zvolit takový typ, který bude kompatibilní s CAN BUS systémem, aby ECU nehlásila chybu v osvětlení...

2014-09-30 16:48:48

Vždycky když se probírám tím množstvím plevele v podobě náhrad žárovek diodami led, tak se divím, proč rozlišují defakto špatným způsobem, jejich použití, když to nesprávně označují jako "pro použití ve vozidlech s CAN BUS sběrnicí" a podobně. Se systémem CAN komunikuje ta led náhrada asi jako já doma s vařečkou Fígl je jen v tom, že se musí nějak dorovnat příkon té led diody do stejné hodnoty s ekvivalentem, žárovkou a to je nejčastěji pomocí rezistoru, nebo nějakého obvodu, aby jednotka ve voze, která má na starosti její "hlídání" nehlásila chybu... . Takže se ve finále ta led náhrada jako celek hřeje a to dost podobně jako kdyby byla ve světle původní žárovka.

Úplně ideální, by asi bylo, pokud by byla možnost, tak nastavit na jednotce parametry denního svícení pro led diody a vyměnit světla za ty, která jsou už vyrobena s ledkami, jenže...to by stálo ranec. Další možnost, nějak se dostat do světla a led diody tam nechat osadit někým, kdo si s tím dokáže poradit a dá tam ledky se svítivostí stejnou, jako žárovka a pak přenastavit na jednotce. No a nebo se na to vy a dát tam zpátky žárovku. Led náhrad je na trhu takové množství, že se v jejich kvalitě, pravdivosti údajů, životnosti atd...nedá pořádně zorientovat, takže jediná možnost je, prostě něco koupit a zkusit.

2014-09-30 18:28:34

Moc děkuji.Jirka


Odpovědět