Fórum - Téma


Papá olej po cca 750km


Fórum Vectra B Papá olej po cca 750km

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla


1  2

2015-04-08 10:37:20

Trocha oleje vždycky musí vytéct, i kdyby nevim co. Sací koš je pár cm nad dnem vany, pokud nebude ponořenej celej, bude tahat vzduch tak počítám že minimálně půl litru oleje tam prostě bejt musí! Takže je něčím vypouštěcí díra ucpaná což by se dalo zjistit třeba drátem nebo užším šroubovákem, nebo si vytáhl úplně něco jiného, jen ne výpušťák.

2015-04-08 14:32:04

colommbo: Napíši si sem můj příběh s olejem v motoru.Když jsem Vectru koupil tak jsem mněl opačný problém.Stála předkem do mírného svahu, majitelka ji nastartovala aby předvedla jak motor krásně přede,pak ji zhasnula probírali jsme okolnosti kolem prodeje a prohlíželi papíry,auto atd.Pak přišla nabídka na zkušební jízdu tak jsem vytáhl měrku a oleje bylo po horní rysku,zkontroloval jsem ostatní náplně a jel jsem vyzkoušet auto.Koupil jsem, dojel domů a druhý den před jízdou na přepis jsem vytáhl měrku a bylo zle.Oleje bylo 2 cm nad horní rysku.Odsál jsem 2 litry než jsem se dostal na horní rysku.Vyřídil jsem přepis koupil olej a filtr, vyměnil jsem nalil jsem 5 litrů.Nastartoval abych zjistil jestli filtr a šroub těsní. A pak jsem zjistil že olej na měrce klesl až na špičku měrky.Bylo mi hned jasné proč po koupi bylo o dva litry oleje v motoru víc.Studený olej nestéká zpět do vany tak rychle jako teplý kterému to trvá 5 až 10 min při provozní teplotě.Bývalá majitelka nebo její muž dolévali až přelili.Přitom na předním čele je 5-ti minutový interval znázorněný a ta provozní teplota oleje taky.Takže zkušenost opačná.

2015-04-08 14:40:38

battledragon: Motor o obsahu 1,6 l má olejovou náplň 3,5 litru mezi MIN a MAX je rozdíl 1 litr,ale to že to že z vany nic neteklo je divné.Nestálo na rovině?Jak se může tolik oleje ztratit je nepochopitelné.


Odpovědět

1  2