Fórum - Téma


Padání paliva (?)


Fórum Vectra C Padání paliva (?)

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra C  |  Naše vozidla2016-03-16 08:38:45

Zdravím všechny,

v sobotu se mi stala taková nepříjemná věc. Byl jsem s autem u známého a parkoval jsem v hodně prudkém kopci směrem do kopce. Asi po dvou hodinách jsem chtěl nastartovat, motor naskočil a hned chcípnul a pak jsem ho už nenahodil. Hned mě napadla souvislost s tím kopcem, protože doposud auto chytalo a jezdilo bez chyby. Otočili jsme ho směrem z kopce a sem tam to jakoby chtělo chytit, ale jen na pár vteřin. Asi po 5-ti minutách pokusů o nastartování jsem samozřejně vybil baterku a bylo vymalováno. Po dvou dnech následoval odtah (bylo to 100 km od mého bydliště). Doma jsem hned dobil baterku. Otočím klíčem a start jak z učebnice. Napíchl jsem OP-COM a mimo spousty chyb komunikací snad všeho se vším (vybitá baterka) tam byla chyba:

P1191 - Fuel Rail Pressure Sensor Circuit Low Input (5A) - Not present.

Po vymazání všech chyb už se tam nevrátila.

A teď co se tedy stalo? Určitě to souviselo s tím kopcem. Jako první mne napadl největší strašák tohoto motoru (Z22YH), ale jak jsem četl, tak vysokotlaké čerpadlo většinou odchází postupně a projevuje se ztrátou výkonu motoru. A výkon je OK. Je možné, že poruchu to napsalo až jako důsledek toho, že čerpadlu nepřicházelo palivo (Low Input). Může být tedy problém v palivovém podávacím čerpadle? Nebo je možné, že by benzín nějak spadnul? Kde začít?

Předem děkuji všem za rady.

Jirka

2016-03-16 17:56:57

caliv6: Servus, mne sa to tiez stalo raz v zime. Takisto ako ty som odparkoval do kopca a o 2 dni nastartujem a hned skapalo. Tocil som hadam 10x kym to chytilo. S tym rozdielom ze ja mam Y22DTR motor, takze bud trosku padla nafta vo filtri alebo trosku zhustla i ked pouzivam pravidelne VIF. Odvtedy auto frci ako nic.

Proste skus neparkovat do prudkeho kopca a mas vystarano :)

2016-03-30 13:20:28

Zdravím,

tak bylo to palivé čerpadlo v nádrži.


Odpovědět