Fórum - Téma


Otacky, A/T prevedovka, cuvacie senzory


Fórum Vectra B Otacky, A/T prevedovka, cuvacie senzory

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla2015-12-01 11:09:35

zdravim,

som na forku novy a chcel by som sa spytat na par problemov s mojou Vectrou B.

pred casom zacala svietit kontrolka motora ale nevenoval som tomu pozornost. asi po roku sa mi stalo ze som nastartoval a ked som sa chcel rozbehnut, motor pridaval, otacky isli hore ale auto sa do 1 500 otacok nepohlo, zrazu to trhlo ako ked prudko pustim spojku a odvtedy islo relativne normalne (nevedelo uplne dobre kedy ktory prevod zaradit).

problem som cestou domov riesil tym ze som si manualne radil 1 - 3. tam to tiez trhalo ked som prechadzal z 1 do 2 ale nebolo to az take zle.

cestou som zistil ze nefunguje ani tempomat a doma ked som parkoval som zistil ze nesvietia cuvacie svetla a nefunguju ani cuvacie senzory.

najprv som mysle ze to bude poistkou (F38) tam je tempomat, aj prevodovka a tusim aj zadne svetla ale ta je v pohode.

znamy to napojil na pocitac a vyhodilo chybu cidla vackoveho hriadela.

to by mohlo sposobovat tu prevodovku, ale tempomat a cuvacie svetla pravdepodobne nie.

nejake rady co pozret?

2015-12-01 11:15:21

1, věnovat se autu hned svítí-li kontrolka , né až když tě to nechá někde na cestě.

2, zajít na pořádnou diagnostiku , né každá diagnostika umí opely a né každý mechanik ví co sní dělat ! ( jak je zde názorným příkladem)

2015-12-01 11:32:16

K tomu bych dodal jen "jak se o auto staráš tak ti bude sloužit" Za 22let co jezdím mě auto ještě nikdy nenechalo na cestě..

Pak si kupte po někom takovém auto to se můžete zrovna oběsit.. Souhlas s kolegou origo diagnostiku a naditou peněženku bo ted tě to bude stát víc než kdybys to opravil zrovna..

Venca49  
Václav
2015-12-01 17:49:40

dodes: Není řidič,jako řidič.Co bys chtěl více po autu,které samo upozorní na problém,který má?Navíc s automatickou převodovkou.Nevěnoval jsi tomu celý rok pozornost,proč? Neměl jsi peníze na opravu prkotiny a nyní budeš mít? Já bych se styděl žádat radu.

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-12-01 18:16:57

dodes: Jaká kontrolka svítí? Motoru nebo převodovky? Podle popisu závady to vidím na převodovku, buď málo oleje nebo žádný, nebo je závada celé ovládací elektroniky převodovky (couvačky a parkpilot)...... Zjištěnou závadu vačkového hřídele vidím na klasickou chybu toho, kdo diagnostikoval. Pokud se motor netočí, tedy je zapnuté pouze zapalování, je zjistitelná závada snímače otáček klikové hřídele, což je normální, neboť se motor neotáčí. Druhá věc je překlad z angličtiny, zde se dost chybuje a zaměňují se snímače vačky a kliky mezi sebou......


Odpovědět