Fórum - Téma


Opel Vectra B X18XE cuká při řazení v nízkých ot.


Fórum Vectra B Opel Vectra B X18XE cuká při řazení v nízkých ot.

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla


1 ......... 2  3  4  5  6

2015-09-30 22:17:10

colommbo: Tak téma sem tady dával dřív to je pravda, ale každej nemá tolik peněz jako ty aby si mohl dovolit opravy, který tady doporučuješ. Určitě jsem se nepřihlásil do tohoto fóra aby mě tady zesměšňoval milionářskej zbohatlík, kterej má na všechno spousty peněz. Právě díky radám jako : " tohle už si dávno měl vyměnit " mi tady leží díly který sem koupil zbytečně a právě proto jsem tady založil to vlákno ty chytrej. Počkej až ty budeš někdy něco chtít opravit budeš mít odpovědi typu: jestli sis myslel, že koupíš ojetý auto a bude po opravě nový..." jak se budeš cejtit. Připadá mi to arogantní a určitě to degraduje povahu fóra za účelem pomoct. Takhle odpovídáš na všechno, že už sem si to měl koupit dávno.

A vàm ostatním co se snaží pomoct děkuju

2015-09-30 22:55:23

michall2323: Brzdi prosím! Ta reakce od Colomba byla na výměnu oleje, filtrů, svíček. A má pravdu, protože to je první pravidlo při koupit ojeté jakékoli popelnice: mít dva litry stranou na tyhle věci a pokud seš o trochu víc svědomitější uděláš i rozvody za další dva litry. A není to o tom že by colombo nebo kdokoli jiný se rodil se stříbrnou lžičkou v prdeli. Jen chápou že toto je nutné pro 99,9% jistotu aby ten motor měl zajištěné základní životní funkce. Ono totiž ušetřit na rozvodech ty dva litry a pak klidně vyhazovat potkanej a vysypanej celej motor protože oprava stojí víc než motor na vrakáči už jsem viděl.

Jistě že nemáš na nové, jinak bys nepsal na toto forum o rady, ale Ty zase pochop že sis koupil spotřební věc která už je značně opotřebovaná a už jsem ti to psal. Buď budeš hnidopišit že ti to cuká vrže a skáče, potom počítej s investicema a musíš bejt rozhodnutej že ti to za to pohodlí stojí. Nebo se na to vyser a občas něco vyměň natři štětkou a počítej s tím až to chcípne hodíš to na vrakáč a mezitím si prostě budeš dávat stranou na něco pořádnějšího a třeba méně nákladnýho, protože to bude třeba už od pohledu udržované auto.

Mimochodem, pokud jsi se díval na profil Colomba, tak má akorát udržovanou Omegu B, což už dneska taky není nejmladší auto, a novou jí taky nekupoval. Takže takovej zbohatlík nebude jak píšeš. Zkus se ho zeptat co na tom všechno vyměnil, to abys zjistil kolik stojí třeba nutný zlo pro pohodlí které Ty vyžaduješ.

2015-09-30 23:16:45

Asi máš pravdu. První investice byla 4000 do středního dílu výfuku, což mi v tý době připadalo jako nejdůležitější oprava, když se za mnou všichni otáčeli. Potom následovaly ty filtry, svíčky, kabely atd. Pro mě vůbec bylo vítězství, že jsem to za ty tři měsíce vůbec stihl a taky mě to štvalo nemysli si, protože to auto mi přirostlo k srdci. Je jasný, že měl v tom oleji pravdu a to mě možná rozčílilo, protože jsem to měl v plánu. Navíc jsem ho chtěl utnout v začátku, protože na fórech všeobecně hodně lidi zesměšňují právě ty kteří potřebují pomoct a vytahujou se místo toho, aby napsali kloudnou odpověď. Nechtěl sem, aby tenhle příspěvek byl ten případ, jelikož nikde na netu se nepíše jednoznačná odpověď na cukání VeBe.

Když napíše nezkušenej domácí kutil, že mu např. netáhne motor a dostane radu, že už si dávno měl koupit novej, tak to není rada, ale výsměch. Já sem koupil levný auto, nemám moc peněz nazbyt a nestydim se za to, ba naopak chci případné opravy udělat přinejlepším svépomocí než cpát přehnaný marže do kapsy právě takovÿm rádoby odbirníkům, kteří mi nabídli výměnu oleje za 2400,- Mě to nakonec stálo jenom 1100 Kč i s prací, protože sebou nenechám orat a všem kdo potřebují pomoct v tomhle ohledu to taky doporučuju.

Venca49  
Václav
2015-10-01 00:33:06

michall2323: Vaše reakce na připomínku Colommba byla dost neomalená.Věřím,že lecos dovede člověka namíchnout,to platí na obou stranách.Někdy chceme poradit a nesetkáme se s pochopením.Doporučuji Vám,až si uděláte čas,pročíst fórum a poradnu.Určitě se přesvědčíte,že nikdo z nás se na druhé nepovyšuje a nedělá si z nich pr..l.Věřím,že nikdo tady v klubu,není milionářský zbohatlík a ani primitiv.Někdy si uděláme legraci,ale jen v míře slušnosti.Je pravdou,že druhá strana je někdy arogantní,ale to je asi problémen s vozidlem.No čtěte a posuďte sám.Vždyť jen na toto téma od stránky 1. Vám nikdo nic ve zlém nenapsal.

2015-10-01 10:58:12

Vám připadá moje poznámka jako neomalená, mě zase pravdivá a upřímná, je to jenom o úhlu pohledu a jakým způsobem jste do této debaty zainteresován. Jakým způsobem reaguju na narážky na mojí osobu to prosím Vás nechte na mě. Už mě nebaví to tady rozepisovat, protože v předchozím komentáři jsem i napsal důvody mého podráždění a nemám důvod se tady pořád zpovídat z mých reakcí. Tohle není terapie, kde se zabýváme tím jak já řeším svoje problémy, ale je to diskuzní forum kde se podle mě řeší pomoc ostatním motoristům.

Takhle to bohužel na internetu chodí, že tady někdo napíše, že nerozumí dané problematice a vždycky se najde někdo chytrej kdo tomu rozumí líp a vytahuje se nad ostatní. Tohle já nemám rád a když to nemám rád tak to řeknu to mi prosím vás neberte.

Olej jsem měl vyměnit určitě jako první to jsem tady napsal, že měl pravdu, to mu neberu, ale nedopsal jsem tady, že po koupi auta jsem zjistil další podružné problémy, kterými bych se měl zabývat. Prostě jsem si musel vybrat co opravim na prvním místě a co budu muset z finančních důvodů odsunout na jindy. Odešel mi senzor teploty vody, pořád se točil větrák, vybila se mi baterka, hučely zadní ložiska OBĚ!! a dva díly výfuku jsem MUSEL vyměnit hned.

2015-10-01 11:57:04

michall2323: Myslím, že ti tady chlapy radí dobře, není důvod se rozčilovat, chce to klid, rozvahu a postupovat systematicky bez emocí, tak nic neopravíš a rady se taky nedočkáš. Hlavní otázkou je jak to cuká - mechanicky klepe, bouchá, vibruje apod. nebo cuká motoricky, že vynechává, kolísá apod. motor. Jsou to zcela dvě odlišné záležitosti. Pokud ti to cuká mechanicky, tak ze své zkušenosti by to měl dělat silenblok vrchního uložení motoru. Stojí pár korun a výměna zabere taky pár minut (cca 5).

2015-10-01 17:09:51

Díky za radu, cuká to spíš mechanicky a motor běží tišše a plynule. Už jsem naplánoval tu výměnu horních silentbloků

Venca49  
Václav
2015-10-01 19:01:22

michall2323: Já na to kašlu,ale kolega Colommbo by zasloužil od Vás ,za toho milionářského zbohatlíka,alespoň malinkou omluvu.To bylo podpásové a neomalené.

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-10-01 21:57:08

michall2323:

Jirka napsal: " Před více jak třemi měsíci, když jsi zakládal toto vlákno, jsi m.j. napsal "Dobrý den, nedávno jsem koupil Opel Vectra B, motor X18XE, rv. 96 a mám problém..." Výměna provozních náplní motoru je jednou z prvních věcí, co by měl člověk po pořízení ojetého auta udělat, ty ses k ní dokopal po více jak třech měsících... Přitom píšeš, že "Placebo efekt můžu s klidem vyloučit, protože auto sleduju pravidelně každej den..." Mno, upřímně, mám co dělat, abych ti to uvěřil... "

Nevím co Vás z toho tak nadzvedlo, mluví se zde jen o provozních náplních a netuším co z toho Vás vedlo k tomu, že jste usoudil, že Vás Jirka zesměšnil jako milionářskej zbohatlík........??

Zrovna tento pán to tady táhne a snaží se pomoci každému bez rozdílu...... Já jsem se tímto ani nezabýval a předpokládal, že to bylo to první co jste s nově pořízeným vozem udělal, tedy výměny všech náplní a filtrů........

Jistě, plně chápu, že to leze do peněz, kór když byl vůz ve stavu co popisujete, ložiska, výfuk atd......

Tak nezbývá, než se postupně (jak finance umožní) prokousávat "chorobami" auta a co jde dávat do pořádku....

Uvidíme co udělá výměna onoho velmi diskutovaného silentbloku.....

Proto držím palce a pevně věřím, že Vás zde NIKDO nechtěl zesměšnit a jen a pouze reagoval na Vaše dotazy a informace (zde zřejmě necelé a kusé)..... S pozdravem admin

2015-10-01 23:04:44

Děkuju za zprávu, trochu jsem to přehnal. Vím, že se mi snažil pomoct, ale pravděpodobně nejvíc jsem byl naštvanej na sebe, že jsem to zanedbal. Vectru jsem si fakt zamiloval a udělám všechno proto, aby fungovalo všechno dobře. Samozřejmě v rámci možností. Ted když jsem vychladnul taky mě to mrzí, ale čas všechno spraví. Ten Colommbo jenom bohužel napsal pravdu a já to nedal, ale neznám nikoho komu by se to nestalo. Omlouvám se

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-10-01 23:09:07

michall2323: Za mě omluva OK, ještě uvidíme co na to Jirka.....

Venca49  
Václav
2015-10-02 00:03:00

michall2323: Tak dobře,u mě omluva také OK.

2015-10-02 15:06:11

Jirka nebude dělat Zagorku a omluvu přijme. Nicméně už dlouho takhle Jirku nikdo "nepřekvapil"...


Odpovědět

1 ......... 2  3  4  5  6