Fórum - Téma


Opel Vectra B - občas nestartuje


Fórum Vectra B Opel Vectra B - občas nestartuje

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla2012-09-28 22:14:25

Ahoj, mám takový menší problém a tak bych se chtěl s vámi poradit, jestli byste mi dokázali poradit či pomoct.

Problém je takový, že mi nestartuje auto. Nejsem bohužel v znalec v motorech, takže vám to přesně nepopíšu, ale budu se snažit jako laik. Když otočím klíčkem, tak se motor netočí a jen se jakoby sepne nebo jakoby to tam cvakne a to je všechno, ať to dělám jak dlouho chci. Pak už mi pomáhá jen roztlačit, ale to už jsem dělal 6x a bojím se, aby se to ještě nějak víc nepodělalo. Ale je zvláštní, že když to nechám delší chvíli bejt to auto, že třeba přijedu od někad a vypnu motor a jdu třeba aspoň na tu hodinku pryč a pak zase přijdu, tak mi to chytne. Když ale vypnu motor a třeba po pěti minutách chci nastartovat tak to zase jen cvakne v tom motoru. I když stalo se mi taky párkrát, že mi to naskočilo i když jsem startoval po těch 5 minutách. Nikdy co si pamatuju, se mi ale nestalo, že by to nenastartovalo po delší době klidu. Nevím co to může být. Možná je to nějaká normální věc, ale já jako neznalec to nevím a tak se obracím na vás, zkušené lidi o radu. Nejsou to třeba svíčky nebo startér? Děkuju moc za všechnu pomoc!!

2012-09-28 22:22:40

Kostra,spínací cívka startéru nebo uhlíky startéru a nebo taktéž vadná elektronická část spínací skřínky

2012-09-29 09:13:05

Takže to chce buď novou spínací skřínku nebo celej startér? Děkuji za pomoc mimochodem.

2012-09-29 10:04:19

Příčinu bych osobně hledal spíš ve starteru (jak píše Hans, špatná kostra, uhlíky nebo nedopnou kontakty při zasunutí pastorku do setrvačníku), když to jen cvakne. Starter nemusí být hned nový, lze jej zrepasovat za cca 2tis.Kč, každopádně to bude chtít starter ven a zkontrolovat...

2012-10-21 20:01:55

Dobrá, nějak zkusím vyměnit startér a zkusit jestli to bude tím. Chci se ale ještě zeptat. Je možné, že by na to působilo i zahřátí motoru? Přijde mi, že když je motor zahřátý na provozní teplotě, tak už to pak nechytne a pak když už to je po té hodince a nebo při krátké jízdě, kdy se ten motor tak neohřeje, tak to zase startuje. Je to možné? Díky!

2012-10-21 20:06:51

Souvislost to mít může, ale znamenalo by to, že to nestartuje ani úplně studené. A jestliže starter slyšitelně cvaká ale neroztočí se, ve spínací skříňce bych závadu spíš neviděl, protože ele od spínačky do starteru jde...

2012-10-21 23:02:49

Jak jsem psal výše dle příspěvků bez urážky auto odbornému servisu jelikož myslím že s tímto přístupem tě to zbytečně bude stát víc.


Odpovědět