Fórum - Téma


Opel Signum - opakující se hláška chyby podvozku


Fórum Signum Opel Signum - opakující se hláška chyby podvozku

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Signum  |  Naše vozidla2012-03-18 16:27:09

Ahoj všem.

Mám Opel Signum 1,9 110KW. Na autě bylna podzim proveden test tlumičů a pravý přední byl KO.Ještě před výměnou se rozsvítila konrolka podvozku,ale ta cca po dvou dnech sama zhasla.Tlumiče byly vyměněny za originál(auto je vybaveno přepínáním na sport).Rosvícení kontrolky podvozku se ovšem opakuje a přetrvává i nadále a to jsem již navštívil několik servisů,včetně Opel servisu v Liberci.6ádné viditelné poškození podvozku,vše funguje brzdí atd.Proběhla výměna čidla otáček na pravém kole - což ukazovala diagnostika,ale kontrolka stále někdy svítí,někdy třeba půl dne ani neblikne a tak se to pořád opakuje.Nemá s tím někdo nějakou zkušenost?

Další prodblém - opakovaně odchází dobíjení - naposledy včera - již dvakrát měněn můstek na altíku - nevíte někdo,proč to tak často odchází,co to může způsobovat?

Díky Johny.

bad64  
2012-03-18 17:06:33

Kolik budeš zakládat stejných dotazů?Zde nikdo nesedí aby ihned odpověděl musíš vydržet superadministrátor clubu Opel

bad64  
2012-03-18 17:11:19

To předešlé vlákno jsem smazal.superadministrátor

2012-03-18 23:01:07

Sorry,ale dnes jsem sem vlezl prvně,tak snad jsem toho tolik neudělal,takže jízlivá otázka na počet stejných dotazů ??? Trochu zbytečná,jen jsem pátral,kam svůj dotaz vůbec vložit(a vkládám ho všude,kam jen to jde),aby to mělo smysl a někdo se ozval atd.Nejsem vševědoucí a jsem trochu bezradný když už mne to stálo cca 30 tisíc a ani servisáci v Opelu nejsou schopni odstranit závadu na vlastním autě!Johny.

bad64  
2012-03-19 15:23:32

Zde nejde o jizlivost ale tím že stejná otázka vícekrát nic neuspíší.Je potřeba vydržet až se přihlásí někdo kdo může poradit.

2012-03-27 08:24:43

Co ti to píše za chybu? Měl jsem podobnej problém a měl jsem na jedné straně zlomenej drát ve svazku co jde v motor.části po hrnci tlumiče..takže zkus kouknout na tohle..

2012-03-27 14:36:04

Ahoj - tak závada nalezena a odstraněna - díky servisu Bažant v Liberci - bohužel ani autorizovaný servis toto odstranit nedokázal a ani další zástupce Opelu v Liberci závadu (sice diagnostikoval stejně jako autorizovaný)ale neodstranil ač došlo k výměně čidla(6500,-kč) otáček na pravém kole,protože problém byl v jiném čidle,které originál diagnostika u Signumu nemohla diagnostikovat přesně a to jen proto,že toto čidlo vůbec nemají u Signumu zaneseno (u diagnostiky Insignie je již toto čidlo v diagnostice uvedeno).Je to čidlo které řídí elektricky nastavitelný podvozek a dává impulzy řiditelným tlumičům atd.S výměnou čidla asi nepočítali ani při výrobě auta,protože toto čidlo je napojeno natvrdo kabelem bez konektoru.No a ani na rozkresech auta v Oplu toto čidlo nenašli a tak ani nevěděli,že v tomto autě něco takového je.Jo super práce techniků od Opla a mechanici se můžou třeba po.... a diagnostika jim nepomůžeJohny

2012-03-27 14:54:26

Já mám trošku obavu, že si v tomhle směru můžou podat ruce asi všichni výrobci dnešních "high-tech" aut Anebo pánové ze servízu na školeních trošku spinkali... Hlavně že je auto zas v richtiku, tož ať to vydrží a my všichni děkujeme za zpětnou informaci!

2012-03-28 16:45:51

No já když to vidím tak ty oficialní servisy mají zaměstnané mladé kluky po škole a nebo takové nic moc odborníky.Opravdu dobré machry nezaplatí.I když berou hodinovou sazbu 3 krát větší ,servisák má podprůměrný plat.Takže nic moc práce a opravy většinou výměným způsobem.Na víc asi nestačí. Ve Zlíně jsou v mikoně super ochotní ,ale auto tam do opravy nedávám.Jen kupuju a chodím na rady.Vždy je lépe najít si slušného soukromníka a pokud se osvědčí tak si ho držet.Jinak je to dost zajímavé že to čidlo není v technických podkladech

2012-03-28 17:08:47

Tak to teda zajímavé je a potvrdilo se mi to u dvou ofi zástupců Oplu.Je to dost divné,jak pak mají odhalit příčinu hlášené závady,když jim to ani diagnostika nedokáže ukázat,protože o tom ani ona neví,že něco takového na tom autě je??? No z jednoho servisu teď jedou na školení,tak jsem jim to rozbité čidlo dal sebou,aby jim to tam omlátili o hlavu,že v tom mají bordel.A na základě jejich bordelu v technických podkladech z lidí jen tahaj peníze za součástky,které by ani měnit nemuseli.Jako tomu bylo i mne - vyměněno čidlo ABS včetně ložiska,jehož je součástí(oprava za cca 7000,-) a chyba se stejně opakovala. A co naděláš,řeknou ti,že pokud to nevymění,tak jim diagnostika bude stále ukazovat jedním směrem,kde hledat závadu,ale kdyby to rovnou ukázalo na to čidlo,bylo by po problému na první pokus. No nic,hlavně že je to OK Johny.


Odpovědět