Fórum - Téma


Opel Monza Hybrid


Fórum Monza Opel Monza Hybrid

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Monza  |  Naše vozidla2015-01-25 18:29:05

Jméno Monza se vrátilo do Rüsselsheimu. Technika frankfurtského konceptu je však veskrze moderní.

O návratu velkého kupé s názvem Monza se hovořilo už drahně let, kresby se objevovaly v médiích někdy od počátku tohoto století. A pořád nic. Konečně jsme se dočkali, byť nové auto toho jména není vlastně kupé, dokonce ani nemá pod kapotou pořádný řadový šestiválec. Je to shooting brake a ještě navíc hybrid, jak moderní doba velí. Jen délkou zhruba navazuje na klasiku, měří 4,69 m a pouhých 1,31 m má na výšku.

Ale to ještě není vše. V útrobách totiž najdeme tříválec z nové generace úsporných motorů SIDI Turbo. Má objem jen 1,0 l, neslouží však zároveň jako primární pohon, nýbrž coby „range extender“. Zvyšuje tedy celkový akční rádius, podobně jako je tomu v případě sériově vyráběné Ampery. Nová Monza je tak vlastně elektromobilem s prodlouženým dojezdem, jejíž hlavním „srdcem“ je elektromotor. Ale v případě Ampery její jednotka s vnitřním spalováním konzumuje benzin, zatímco v Monze stlačený zemní plyn (CNG)! Opel hledá nové cesty v kombinaci různých alternativních pohonů a o běžnějším palivu se v souvislosti s novým konceptem vůbec nezmiňuje. Na další detaily si tak budeme muset možná jen pár hodin počkat, z Rüsselsheimu nezazněla dosud ani žádná konkrétnější čísla, co se techniky týče. Pokud je automobilka s bleskem ve znaku vůbec zveřejní. Benzinová varianta motor 1,0 SIDI Turbo je každopádně určena pro sériovou produkci.

2015-01-25 18:39:55

marli: Už se tu o tom psalo, i o těch obráceně obutých pneumatikách Je to zas jen takový oplí výkřik do tmy.

http://www.club-opel.com/...select=52138#message52138

V komentáři k fotce v Marliho profilu jsem to s motorem 1.4T popletl, ale ve výsledku je to stejně jedno. A následné informace zveřejněné v článku na Autowebu mě tak nas*aly, že jsem tehdy dokonce napsal komentář. Monza kdysi bývala pojmem a královnou silnic, ale to, co ve spojení s tímto jménem předvádí automobilka s bleskem ve znaku dnes, je dle mého soudu naprosto


Odpovědět