Fórum - Téma


Opel Agila - zadní brzdy


Fórum Agila Opel Agila - zadní brzdy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Agila  |  Naše vozidla2015-01-26 15:17:09

Zdravím, dneska jsem byl na STK, emise OK, jen mi po absolvování a zhasnutí kontrolky emisí zase po ujetí pár km, znovu začala svítit kontrolka emisí. Ale na válcích se poněkud ukázala nerovnoměrnost účinku ruční brzdy a připomnělo mi to, že v servisu mne informovali, že pravý excentr je zarezlý a chtěl by rozhýbat.

Máte někdo s jeho rozhýbáváním nějakou zkušenost, než se k tomu odhodlám?

Venca49  
Václav
2015-01-26 19:08:53

vepe: Po sundání brzdového bubnu na zadku,vyčisti,uvolni a promaž vše hejbací.Udělej obě kola-strany.Viz obrázek.Exentr tam není!

1) Seřízení brzdy zadního kola je zapotřebí pouze po opravě brzdy, výměně bubnu nebo jiných pracích, které vyžadovaly rozmontování brzdy. Dbát na volnou pohyblivost lan ruční brzdy.

Vymezovací jednotku (šipka) vytočit tak, aby bubnový náboj bez problémů dosedal přes předběžně smontované brzdové čelisti.

Ruční brzda musí být odbržděna,lana povolit šroubem u páky ruční brzdy.

Po smontování brzdy zadního kola se musí pedál brzdy nejméně 10-15-krát zatlačit tak, aby již nebylo slyšet přeskakování páky vymezovací jednotky.

2) Seřiď lana ruční brzdy šroubem u páky.Kola se musí po odbrždění volně točit a zablokovat se mají asi na osmý zub.

2015-01-26 20:16:19

Díky za podrobný popis. Sice už přes 50 let opravuji celkem úspěšně všechna svoje auta, takže už jsem zadních brzd viděl celkem dost. Když mi v OPEL servisu vyměňovali snímač pro tachometr, poprosil jsem o přitažení lan, když už budou mít auto na zvedáku a ta informace o zareznutí čehosi byla vysvětlením, co udělal, brzdu ale přitáhl a to mi zatím stačilo. Jen ten nerovnoměrný účinek přetrval.


Odpovědět