Fórum - Téma


omega rok 01 semtam blikne kontr. motoru


Fórum Omega B omega rok 01 semtam blikne kontr. motoru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2009-11-15 22:33:54

nazdar pánové, prosímvás nevíte jestli jde vyblikat chybove kody na omedze roku 2001? Opel omega 3.0MV6, úřed dvěma dny jsem koupil MV6 a dneska mi semtam se rozsvítila kontrolka motoru za jízdy na minutu a pak zhasla, tak nevím jestli je ŘJ v nouzovém režimu či ne.

2009-11-16 06:41:23

Zdravím, těch příčin může být spousta, doporučuji sehnat někoho kdo má diagnostiku a napíchnout to. Pokud bude diagnostika čistá, tak se pokusit ten stav, kdy se ta kontrolka rozsvítí, vyvolat. Pak můžeš začít řešit, co tomu je. Vzhledem k tomu, že jí máš chvilku, tak se klidně mohlo stát, že původní majitel, aby nebylo vidět co z ní teče, vzal vapku a umyl motor. Nebo , to se stalo mě, že nechával dělat podvozek a dutiny na zimu a omylem mu zakydali nějaké čidlo. Mě to zlobilo skoro půl roku, byl jsem s tím několikrát na diagnostice a pokaždé to napsalo něco jiného. Vzhledem k tomu, že auto se chovalo úplně normálně (spotřeba, zátah, starty apod.), tak jsem to nechal být a po půl roce to samo přestalo. Také je možné, že ti skutečně něco odchází, nebo že máš někde špatný kontakt. Tak jako tak, bych to vzal na diagnostiku a pak se uvidí.

2009-11-16 07:21:54

no dneska jsem jel do práce, zase svítila a pak přestala, jak svítila kontrolka tak jsem to zkusil projet po dálnici a moc se mi nezdá žeby to jelo špatně, tahá to jako prase, ale jsem z toho lehce nervozní, jak mi to furt svítí do rypáku. Asi budu muset na tu diagnostiku stejně zajet. Jo ještě ta kontrolka jak se rozsvítí tak jemně pulzuje svit, tak se mi zdá jestli to není jeden ze snímačů buď klikovky(ale to bych asi nestartnul kdyby svítila) a druhý snímač poloha váčkové hřídele. Nejsem si jist, dneska to asi prověřím celé a vyčistím, jinak dík za tip


Odpovědět