Fórum - Téma


Omega MV6 multidotaz: centrál-tapec dveří-tacho


Fórum Omega B Omega MV6 multidotaz: centrál-tapec dveří-tacho

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2012-05-30 20:33:42

zdravim a omlouvam se za multidotaz.

1)zlobi me central, konkretne u dveri ridice. servomotorek je zrejme zaseknutej/zalepenej bordelem a nema silu na to ridicovy dvere zamknout ci odemknout. myslim ze na to prijdu sam ale potrebuji vedet jak ty dvere rozebrat.. kdyz jsem to zkousel minule, tak jsem akorad pomr*al rukojet a celou vypln se mi stejne nepodarilo sundat. co vsechno mam rozebrat???

2)tachometr mi cuka, docela hodne a kazdym dnem vice a vice. jelikoz jezdim denne a to doslova po louce, napadlo me cidlo abs. dotaz zni, setkal se s tim jiz nekdo, jsou ty cidla vzadu u diferaku???

budu vdecnej za jakykoliv nazor, predem dekuji.

2012-05-30 20:51:23

Opatrně odloupni a přes kličku stáhni plast pod kličkou na otvírání dveří, pod ním je šroubek, pak i dole v rukojeti madla, to taky vytáhni dopředu dolů... Samozřejmě jsou tam i šroubky kolem dokola na spodní straně dvěří (jsou schovany v prohlubních textilu)... spodek tapecu odtáhneš a vysadíš nahoru z lišty pod oknem... pak ještě opatrně kolem čudlu na vnitřní zamykátko a máš to dole

Tacho fakt nevím

2012-05-30 20:57:59

Zdarec takze ohledne toho jak sudat tapec takze na prednich dverich je sroubu 9 a na zadnich dverich je sroubu 8.na prednich napred srouby po obvodu tapecu a dva pod zaslepkama,pak sundat madlo a tam jsou schovany taky srouby.zadek stejnej postup a pak je jeste jeden pod popelnikem a jde to celkem lehce,delal jsem ted o vikendu predelaval jsem repro ale to bylo celkem porno,ale dopadlo to dobre

2012-06-02 18:57:15

Myslím, že s ABS to nemá nic společného (to by svítilo) a na to stačí malá anomálie (je to autonomní okruh), čidla vzadu jsou u diferenciálu a ve předu u kol. Jestli spíš ti někdo před tebou nepřetáčel tachometr, to by pak mohlo být to škubání, prostě poškozený tachometr (např. špatně nasazená ručička), navíc je elektronický takže nemá spojitost s ukazatelem km. Jednoduše to poznáš tak, že ti funguje denní nebo celkové počítadlo, pokud ano impuls je s největší pravděpodobností v pořádku, totéž je ukazatel spotřeby a ujetých km atd. na PC (display). Může to být ale i hlavní svorka pro přístroje Zjisti si tyto drobnosti a napiš. Je pro to tisíc důvodů.


Odpovědět