Fórum - Téma


Omega 2.5 V6 - palivový filtr


Fórum Omega B Omega 2.5 V6 - palivový filtr

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2012-06-07 16:35:30

Mam dotaz. Na my Ome bohuzel nikdy nebyl menenej palivovej filtr za tech 16 let. Tak sem koupil novej FEBI a dal auto do Kelly at to vymenej. Bohuzel to neudelali protoze to podle nich nejde, je to cely poradne zarezly a nemohli to proste rozdelat a bali se to za kazdou cenu sundat protoze pak by ten novej filtr nemusel jit vubec namontovat na to palivovy vedeni jak je to cely stary. A rikali ze kdybych to chtel tak by se muselo vymenit cely palivovy vedeni pod autem.

Myslite ze by se ten filtr mel prece jenom vymenit kdyz je takhle starej od vyroby..? Me radili at to radsi necham, protoze motor a volnobeh fungujou na 100% a ani v nejmensim to neskube. Novej filtr bych tam, prece jenom rad videl. Ma najeto 135 500.

2012-06-07 18:29:35

Mám dvě zkušenosti: 1. na starý áčkový Omě 2.6i byl klasickej válcovej filtr se dvěma (vstupní a výstupní) trubičkama, na který bylo klasickýma hadicovýma sponkama a hadičkama napojený tlačný benzínový potrubí. 2. U současný Omči (facelift!) je taktéž válcovej filtr se dvěma trubičkama, ale každá má na konci nějakej bazmek na způsob zámečku a na hadičkách (ale teď nedám ruku do ohně za to, jestli jsou to hadičky anebo nějaký plastový trubičky, to si fakt nejsem zcela jistej, každopádně to nejsou kovový trubičky) do něj a z něj jsou protikusy, který do zámečků na filtru při montáži zacvaknou, těsní to a nepoužívají se žádný hadicový sponky. Nevím přesně, jak to máš ty, ale myslím, že by neměl být velkej problém předělat to i na klasický sponky a použít normální (ve své podstatě jakýkoli) palivový (benzínový) filtr, bude to lepčí než ten co tam máš teď, i když to (zatím...) funguje... Hlavně by to musel člověk vidět, v jakým je to stavu, že se do toho v servisu báli sáhnout...

2012-06-07 19:10:58

Je to jak rikas, sou tam plastovy trubicky a ty plastovy zamecky, akorat na to nebylo nikdy sahnuto a drzi to pohromade. Kdyz se do toho ale sahne tak se to cely zkur*i, je to opravdu stary.

Taze si to chce asi udelat cas a na miste improvizovat.

2012-06-07 19:59:49

A tož to vidíš, trubičky... A jestli si dobře vzpomínám (dělal mi to mekánik, já se jen koukal), tak jsou v nich na koncích snad dokonce i zpětný klapičky, takže po odpojení filtru neteče benzín... Jen mě napadá, že kdyby se konce trubiček ufikly a předělávalo se to na klasický sponky a klasickej filtr, vyvstane problém v tloušťce hadiček, bo trubičky na filtru budou menšího průměru než trubičky připojovací... Musela by se zvolit hadička, která by obepnula plastovou trubičku, pak ale na trubičce filtru bude hodně volná... A ty plastový trubičky už můžou být časem taky zkřehlý... Tož přemejšlejte, chlapi, kurňa, jak to nejlíp zbastlit, aby to fachčilo a netéklo...

2012-06-07 20:07:06

Presne tak, protoze menit komplet palivovy vedeni, to si raci koupim dalsi dve Omy :D Ja se to kdyztak pokusim blejsknout.


Odpovědět