Fórum - Téma


Omega 2,2 kontrolka motoru


Fórum Omega B Omega 2,2 kontrolka motoru

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu2013-11-10 03:07:26

Ahoj vespolek, omlouvám se jestli to tu někde je, ale nic jsem k tomu nenašel.

Když mi ohřátej motor běží "déle" na volnoběh (cca půl minutku), tak se mi rozsvítí kontrolka motoru ( auto s klíčkem) a pak svítí až do vypnutí motoru. U studenýho to je delší doba. Stačí nastartovat a chyba je pryč. Nějakej rozdíl v jízdě nepozoruji. Pokud nastartuju a jedu, tak se nic nerozsvítí. Na diagnostice na nic nepřišli. Tak mě zajímá, jestli s tím někdo tady nemá zkušenost.

Jinak se mi jednou stalo, že mi ohřátej motor začal kuckat a šel na 3. Opět stačilo chcípnout, chvilku jsem ho nechal a pak zas jel normálně. Nic se u toho nerozsvítilo. Vícekrát se mi to nestalo zatím nestalo.

Teda, zatím mi to přijde, že se to "opravuje" samo restartem motoru

Díky za rady

2013-11-10 17:01:07

cech555: Občas se mi přiházívá, že po nastartování výhradně studeného (kupř. přes noc či ještě delší dobu) motoru zůstane tato kontrolka elektroniky motoru svítit, na chod motoru to žádný vliv nemá, stačí vypnout motor a po opětovném nastartování již kontrolka normálně zhasne. ŘJ prostě registruje nějakou sporadickou a méně závažnou chybu, kterou jen signalizuje a ani do paměti závad neukládá. Osobně to neřeším, ostatně ani pořádně není co... A co se občasného zakuckání motoru a chodu "na tři" týče, zkus pro jistotu zkontrolovat gumové nátrubky, jimiž je zapalovací modul nasazený na svíčkách - nechci, aby to vypadalo, že to budu odteď radit každému, ale možnost to je... http://www.club-opel.com/...tacek-a-ztrata-tahu-57877

2013-11-10 22:56:57

colommbo: jj, díky. Na ten koment už jsem koukal a taky mě to nahlodalo. Zapalovací lištu už mám měněnou, sice z vrakoviště, ale funguje, alespoň mám ten pocit ,líp než ta stará. Ta kontrolka mě jen rozčiluje, člověk se o chvilku déle zdrží ve frontě na světlech a je tam mrcha. Asi vyndám žárovku a bude

Kopejda  
Michal Kopecký
2013-11-11 06:56:36

cech555: Zdar, a co vzít si diag do auta a zachytit stav on line?? Rozhodně to není normální.

2013-11-11 21:57:44

kopejda: no taky řešení, ale to je něco co nevlastním. Budu muset vysondovat kde mají tu pravou. Co jsem tu četl, tak není diagnostika jako diagnostika... No a přímo do Opla se mi zrovna moc nechce.


Odpovědět