Fórum - Téma


omega 16V X20XEV - PROBLÉM při rychlém rozjezdu


Fórum Omega B omega 16V X20XEV - PROBLÉM při rychlém rozjezdu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2015-09-17 21:43:21

Čaute Chlapi,

mám velký problém a potřebuju vaší zkušenou radu, když jsm potřeboval s omegou při rozjedu z místa se rozjet rychle tak při sešlápnutí plynu a puštení spojky auto začlo se dusit, zdechat a nereágovalo na plyn , musel jsem sešlapnout spojku přidat volnobežné otáčky a popousštět spojku aby se auto rozjelo.

Vůbec nevím co to má znamenat..tak jsem to zkoušel vícekrát a dělalo to pokaždé, zahrabat umí z předem roztočeného motoru ale rozjet se svižně od podlahy nezvládne, napadla me znčeistěná klapka tak jsem vše sudnal i včetně celého sání jestli není nikde prasklé těsnění nebo něco podobného ale nic,...dal jsem vše dokupy vyčistil pořáadně klapku a zkusil to znovu ale to samé.

Nevíte co by to mohlo být ??

Díky moc za rady.

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-09-18 07:18:24

omega2.2: Co se stane, když při neutrálu (motor bez zátěže) prudce přidáš plyn?? Letí do otáček hned za plynem nebo se plácá na místě a pedál plynu tak dostaneš i na podlahu a otáčky se zvyšují pomalu a nakonec vyletí do maxima??

2015-09-20 14:33:27

no vyzkoušel jsem to ale že by se plácál to ne, ale na druhé omče to jde do otáček svižně a na této je jako kdyby ten pedál tuhý na volnoběhu ještě by to šlo ale při rychlosti to je líné dost

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-09-20 19:40:22

omega2.2: Pak kouknout diagnostikou jestli správně funguje váha vzduchu, snímač teploty motoru a lambda sonda, ty tam jsou dvě, hlavní je ta první po směru od motoru, ta druhá za katalyzátorem je kontrolní. Tyto čtyři elementy mají na svědomí přípravu směsi, která nejspíš není úplně OK.

Podobný problém jsem měl na Corse, trojkou max 60km/h, čtyřkou max 100km/h....... Lambda při vyšším dávkování paliva zamrzala na stejné hodnotě a motor ztrácel výkon.... Po výměně lambdy jde motor v zátěži až do omezovače, normálně je to úplně jiné auto.

Když jsem jezdil "svátečně" nebyl žádný problém, jen když bylo potřeba něco předjet, tak to nešlo....

2015-09-21 19:04:22

Jsem objednaný na diagnostiku ve štředu tak pak dám vědět.

Akorát že já mám ten opačný problém od podlahy se to zbírá težce ale jak už tam je 2400ot a výše tak to jede jak strhané,,,ale v těch nižších otáčkach kdybych pustil rychleji spojku tak má tendenci zamrnout a pak v rychlsti šlapu na plyn a ono nereáguje až za nějakou schvíli což mě na přejezdu před tramvajkou dost postrašilo :D

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-09-21 20:20:18

omega2.2: No zbývá EGR a váha vzduchu....... Uvidíš na diagnostice, chce to projet a sledovat live data......


Odpovědět