Fórum - Téma


olejové čerpadlo omega B 3.0 MV6


Fórum Omega B olejové čerpadlo omega B 3.0 MV6

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2014-02-13 01:02:42

ahoj všici opláci , potřebuji radu s kamarádem jsme nechávaly snižovat hlavy + vyměňovaly olejové čerpadlo to jeho čerpadla se začaly dít divné zvuky a hlavně dlouho svítila kontrolka. potřebuji tedy poradit hlavy vše je zpět těsnění komplet i pod olej. čerp. ale toto čerpadlo není nové ale také starší s tím že by mělo být o.k. ale co si se stalo a čerpadlo nesaje ale opravdu ani ťuk jak mohu zjistit zda je opravdu v háji nebo se něják odvzdušňuje ? nejde nám to do hlavy přitom když točí jen motor bez paliva olej saje přes ten velký šroub na 55 torx. nevíte v čem je problém? + dotaz párkrát se nám to točilo ale tedy jak to vypadá bez mazání a když jsme vypustily ješte olej 10W60. tak na dně vany spousta špón ale opravdu hodně. děkuji za rady.

2014-02-13 09:54:32

pekny, tu vypada jako by jste bud znicily cerpadlo nebo to odnesly zuby na klice odkud je hnane.

rozeberte to jen zespodu a podivejte se co se tam stalo.

a olej by to melo sat pres saci kos ktery saje skoro ze dna, pres zadnej sroub.Na kosi je i sito na hrube necistoty.

Ted jeste zalezi jak dlouho jste startovaly, aby jeste do toho nebyl popravenej motor jako celek

2014-02-13 10:03:02

ne ne bylo to startované párkrát na pár vteřin . no čerpadlo je hnané klikou ale není jinak možně ho nějak zničit je to excentr takže jen zuby a když se točí klika tak musí sát i čerpadlo. ale prostě netlačí . no jo kliku asi hoblujem no ale snad jen lehce a zase se promaže.

2014-02-13 12:52:27

Olejove se neodvzdusnuje, pri normalni hladine oleje by si melo normalne nasat z vany.

Odmontuj cidlo tlaku oleje, dej tam manometr, zjistis, jestli tam skutecne neco je nebo ne.

Ty spony mohou byt i z hlav, pokud jste je poradne nevyfoukali pred montazi.

Tlak oleje na volnobeh ma byt minimalne 1,2 baru tusim....v otackach roste.

Treba mas jen spatny cidlo tlaku....

Pokud tam nenameris nic, tak cerpadlo ven a kontrola vuli.

2014-02-13 13:15:04

stepo: spony z hlav nejsou ty jsme odmastily a po snížení a výbrusu a zalapování ventilů vše očistily a odmastily benzínem i díry na šrouby no komplet a vana taky byla odmaštěná znovu nasazená. sací koš vyfoukánej a nasazenej odmaštěnej a pod čerpadlem nové těsnění . kdyz sme odmontovaly ten šroub na 55 torx a startovaly bez paliva olej to vcuclo tak jsme párkrát protočily aby to něco nasálo takže čerpadlo se točí jede ale nesaje z vany nahoru a nevíme proč.

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-02-13 20:22:19

zippon: Mezi čerpadlem a trubkou sacího koše máte také nové těsnění, takové oválné?? Výstupní kanál z čerpadla přes těsnění do bloku je průchozí?? Jinak vám to poletí pojišťovákem zpátky do vany. Pojistný ventil je OK? Když bude zaseklý v otevřené poloze, tak všechen olej opět teče do vany....Jinak nevím, jen vada kol v čerpadle nebo povolený krycí plech.

2014-02-13 23:45:08

jeste jedna moznost, jestli s tim cerpadlem nekdo nekde neprastil, preci jen tam tesni plochy ( z cerpadla do motoru ) ale to jsou jen dohady, rozebrat a vse zkontrolovat


Odpovědět