Fórum - Téma


Odstranění katalyzátorů


Fórum Omega B Odstranění katalyzátorů

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu


1  2

2013-12-31 01:16:33

Zdravím, tak jsem včera vyzkoušel jízdu s vykuchaným katalyzátorem. Pokud jde o nouzový režim, tak ten nenaskočil a žádná kontrolka se mi na palubní desce nerosvítila. Druhá(kontrolní) lambda sonda je už taky asi v čudu, protože je zničená od vodního kamene(je bílá) díky katalyzátoru, který svojí prací vyrábí vodní páru. Jízda s vykuchaným katem předčilo moje očekávání, auto je stejně hlučné jako s katalyzátorem(to mám střední tlumiče výfuku vysypané). Mezi 3300-4500 ot/min se ozve hlasité, hluboké dunění z katalyzátoru, jinak je auto úplně tiché. Spotřeba je při úsporné jízdě dokonce nižší. Dynamika vozu se zlepšila. Do 3000 je auto ještě línější než dříve, ale nad 3300 jede jako něco. Při ozvání toho dunění auto najednou hodně dramaticky ožije a táhne až do omezovače. Abych to shrnul pro zájemce o tuto neekologickou úpravu: nižší spotřeba, znatelně lepší dynamika motoru od 3300 ot/min, hluk stejný jako před tím(až na to hluboké dunění), žádná kontrolka nesvítí a ani žádnou chybu to nehlásí.

 ZDENDA
Zdeněk
2013-12-31 10:01:33

zapomněl jsi dodat, že to trochu kouří, když přidáš plyn.....jinak mi to příjde jako zbytečná věc, přidá ti to cca 5 koní (jestli vůbec)

ta kontrolka motoru se ti časem rozsvítí, mě taky neblikla hned

Chápal bych to, pokud má někdo ucpané katy, ale jen tak je dávat do pryč.....

2013-12-31 15:57:37

ZDENDA: I kdyby to trochu více kouřilo, tak mi to ani trochu nevadí(nejsem žádný zaprděný ekolog). U favorita přidá demontáž katu asi 3 koně a auto má o 5-7 km větší maximálku. U mojí 2.2 určitě 5 či více horse power. Takže zvýšení výkonu zadarmo. Navíc katalyzátor je výrazná překážka ve výfukovém traktu. A pro tvoje uklidnění jsem tam předkatalyzátor ponechal.

 ZDENDA
Zdeněk
2013-12-31 16:09:38

mě je to jedno, já taky jezdil chvilku bez katu....kouřilo to skoro jak nafťák, když jsem to přišlápl

no myslím, že víc už ti k tomu nenapíšu a co koukám zpětně, tak to ostatní píšou taky dobře....

ta kontrolka motoru tě určitě brzo problikne


Odpovědět

1  2