Fórum - Téma


Odemčení auta


Fórum Meriva Odemčení auta

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Meriva  |  Naše vozidla

Diskuze o vozidlu

2014 Meriva B 1.4

5 diskuzí

Palivo benzín. 6-rychlostní Manuální převodovka. Motor 1 400 ccm (85 cui).2016-07-01 08:30:06

POMOC,HILFE, HELP - dnes ráno se mi stala zvláštní věc. Auto zaparkované metr od rodinného domu jsem našel odemčené a se staženými skly na předních dveřích. Včera odpoledne když jsem před domem zaparkoval, tak jsem ho zamkl a skla byla vytažena ( měl jsem puštěnou klimatizaci a tu jsem vypl, když jsem přijel a zaparkoval ). Co mám dělat, byl to neúspěšný pokus o krádež, nebo to mohla způsobit večerní bouřka - nad barákem bylo slyšet praskání el. výbojů ze vzdálených blesků. Jsem z toho na mrtvici. Slyšel jsem, že např. bezdrátové zvonky na dveřích můžou při bouřkách taky vykazovat známky podivného chování.

2016-07-01 08:47:00

První řešení - klíče v kapse a zmáčknutý ovladač na otevření po dobu cca 5 sekund a to stačí na otevření a stáhnutí oken až dolů (toto se stalo manželce).

Druhé řešení - chyba v centrálu která se objeví občas (a těžko se servisu zjišťuje, některé série Meriv ho mají nedokonale nastavený. U mojí se to občas projevuje tím, že když zůstanou osoby v autě a já jako řidič odejdu a z důvodu bezpečnosti je zamknu dálkačem(nebo se zamknou zevnitř sami) tak při výstupu nejdříve osoby na sedadle vzadu a potom vpředu se auto znovu automaticky zamkne (průser je když necháš klíčky na sedadle nebo na palubce). Pokud ale vystoupí jen jedna osoba, nebo nejdříve osoba v předu a až potom vzadu tak zůstane odemčené.

Třetí řešení - občas jsou věci mezi nebem a zemí, které nikdo nevysvětlí ....

2016-07-01 10:16:04

Tak to bude ta trojka. Klíče jsem po příjezdu pověsil na věšáček a byly tam až do rána.

2016-07-01 13:49:02

Tak tohle jsou věci které se těžko vysvětlují a ty troje možnosti jsou trefně popsané.Já ted´mám taky jednu záhadu.Včera jsem si všiml že dvířka od nádrže nejsou dovřená,při domačknutí pérovala a prostě zůstávala asi jeden centimetr pootevřená takže se nezamkla.Kolík který zajištúje dvířka při zkoušení normálně fungoval.Pojalo mě podezření že se to někdo snažil vypáčit.ale žádné stopy jsem nenašel.Až můj zrak padl na, sakra jak to popsat,na ten umělohmotný "provázek" který zajištuje zátku a na druhé straně má očko které je připevněno do jakéhosi výlisku poblíž dvířek.A právě to očko se nějak posunulo z té polohy jak má být a kvůli tomu ta dvířka našla zavřít.Tak dobrý, zavřu dálkáčem odskouším a prdlajs ,dvířka jdou otevřít.Tak to otevřu a kolík který tam byl, zmizel.Prostě není.Takže po neděli servis.naštěstí je to v záruce,Ta uvidím co mi řeknou.

2016-08-04 13:45:05

honza318: Jen informaci o zamykání dvířek nádrže.Ten čudlík co zamyká dvířka je vlastně dlouhá ohebná tyčka,která je napojená kdesi pod podběhem k motorku a tam někde vypadla z nějakého vodítka či držáčku.Oprava trvala cca 40 minut.Naštěstí v rámci záruky.


Odpovědět