Fórum - Téma


OB 2.5 TD 1995 vypnutá klima problikává


Fórum Omega B OB 2.5 TD 1995 vypnutá klima problikává

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2013-03-22 20:17:06

Ahojte, chtěl bych poprosit zkušenější o radu.

Mám manuální klimošku, která funguje (chladí), ale když se nepoužívá, tak hned pár sekund po nastartování problikává dioda tlačítka a někde pod pojistkami rychle procvakává asi nějaké relátko, ten zvuk dělá pořád a je to dost nesnesitelné. Navíc trvale jedou větráky topení na 1 stupeň (i když jsou vypnuté) a klíček se teprve otočí na první stupeň.

Nevím, jak se k těmhle relátkům dostat, abych otestoval, jestli to náhodou není jimi. Ale když jsem testoval alespoň ty pod kapotou (vedle baterie), tak jsem zjistil jednu prasklou pojistku 30A.. Po vložení nové už při zapnutí klíčku (a žhavení motoru) se rozběhne další hustě hlasitý větrák a klidně běží trvale puštěný, i když třeba ještě auto nestartuju. Po zapnutí klimy se vypne.. po vypnutí už zůstane často taky vyplý. A po nastartování zase bliká kontrolka a cvaká relátko (než se nastartuje, tak to necvaká).

Nesetkal se s tím někdo, nebo neporadil by, na co se mám podívat?

Díky za info

2013-03-22 21:14:28

Ahoj, příčin může být plno. Namátkou špatné ukostření, porušený kabel.svazek, relátko, spínač na klimu, kutil domácí atd. a ten druhý větrák bude nejspíš sahara na chladič - tam bych začal nejdříve kontrolou termospínače na chladiči.


Odpovědět