Fórum - Téma


Novej uzivatel - "novy" problemy


Fórum Omega B Novej uzivatel - "novy" problemy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla


1  2

2012-11-09 19:27:59

Zdravím, pořídil jsem si omegu B 2,5 TD ( S ), 95 rok.

Teď k problémům a dotazům které jsem zde nenasel, nezjistil jak vyřešit.

1) alarm - zprovoznil jsem DO, alarm se zapne, vše funguje jak by mělo. jen do chvíle než by se měl alarm spustit a začít "houkat". Zkoušel jsem otevřít kapotu - začnou blikat jen blinkry ale zvuk nikde - dotaz zní - kde najde sirénu, popřípadě kabely ( jednotku alarmu) které by na ní měly být napojeny.

2) druhý dotaz souvisí zase s alarmem - senzory, které jsou v bočních sloupcích... zkoušel jsem i nechat otevřené okna - sedět vevnitř, nic - ani blinkry se nespustily. Zkoušel jsem několik variant aktivace - mačkat toho utíkajícího panáčka atd atd. Je nějaká pravděpodobnost že jsou ty senzory nefunkční, popřípadě odpojeny. Četl jsem tu ( prošel jsem celé forum - stránku po stránce ), že když je aktivován i alarm na vnitřek tak při otevřeném okně se okno zavře - to se také neděje. Takže ? Co s tím?

3) Dá se podle VIN zjistit jaká je v autě výbava? U Audi to tak funguje - na netu zadáte VIN a vyjede vám výbava, se kterou auto sjelo z linky.

4) Klasický problém - displej - Pochopil sem z toho co jsem přečetl, že displej stačí vytáhnout a " o něco pořádně opřít " ? Tím by se stlačily ty plochy a displej by měl fungovat?

5) Je někdo z okolí Českého Těšína kdo by byl schopen auto napojit na diagnostiku ? ( neptám se na servis, zajímá mě někdo ze zkušených uživatelů, jde mi o celkový informace a "nahrání" tempomatu.

6) Další klasický problém - světla. Mám světla s čočkami a ve tmě( s rozsvícenými světly ) nejde skoro nic vidět. Přemýšlím o HID sadě. pomůže to? nebo nezbude nic než vyměnit celý světlo za orig. xenony?

7) Olej - jelikož mám přísun pouze 15W40... dá se použít i tento? četl jsem jen o 10W40 a o 5W40.

8) Převodovka - ze začátku jde dost z tuha řadit. Po chvíli jízdy je to mnohem lepší. Kde může být problém ? olej, nebo stav převodovky, v lepším případě nastavení táhla? Popřípadě jaký olej

9) Startér - když točí - vydává takový dost klepavý (pro mě netradiční) zvuky - je to normální?

10) Kontrolka "závada na motoru" při studeném motoru bliká, při zahřátí na 90 st. přestane blikat úplně. Občas mi přijde, že bliká podle radia. Předpokládám že jde jen o nějaký kontakt - nebo se mám bát nějaké závady?

11) Vyhřívaní zadního okna - teda jde jen o to tlačítko - přijde mi jak by nebylo funkční - necvakne jak ty ostatní ( klima, vnitřní oběh) je to v pořádku?

12) Kniha " Jak na to" nikde se mi jí nepodařilo stáhnout - pomůže mi někdo?

13) Zadní mlhovky - nesvítí - dle mého bude někde po cestě přerušen kabel - víte o nějakém slabém místě kde by kabel mohl být přerušen?

A to je asi vše co mě momentálně napadá k plné funkčnosti auta. Za všecky rady, názory děkuji.

2012-11-09 19:55:55

to nedám . 1 kde je sirena bohužel nevím. a 2 diagnostiku a zkouknout funkčnost ,3 no dle vin asi nedá (mužu vědět kde to jde dle vin pro audi??) 4: no já to posílal na opravy firmám jelikož nejsem asi dost dobrej na to bojovat sám (3krát se mi to nepovedlo a už jsem to nezkoušel) 5. český těšín neznám nikoho já mám ale vysočina(třeba se někdo ozve) 6: za hid do nexenů bych asi zabíjel ale každého názor. dobře svítí i s žárovkami ale záleží na stavu čočky a jejího zrcadla 7: no 15 nebude nejlepší ale dá to 8 začni výměnou oleje ale jen za orig GM olej 9. 100% to není OK,10: no tam je asi chyba (číslo 5 časem vyřeší) 11: to tlačítko myslím necvaká protože je to jen stykač 12: vojta 73 myslím umí 13: slabé místo nevím proměřit kabeláž,

2012-11-09 19:59:39

Problém 6kup v auto kelly přípravek na broušení světel pomůže to cena je okolo 500kč.

Problém 8 vyměnit olej popřípadě promazat táhla.

Problém 11 zkontroluj pojistky popřípadě kup tlačitko.

Problém 13 zkontrolovat pojistky popřípadě žárovku.

2012-11-09 20:54:43

K bodu 3 - jde-li dle VIN zjistit výbava, to nevím, nicméně mám takový dojem, že u Adama někdy dávali do Omeg, co jim zrovna přišlo pod ruku - budou vedle sebe stát dvě Omegy ze stejného roku a třeba s výbavou Elegance a přitom se výbava v některých věcech bude lišit...

K bodu 7 - jestli se nepletu, Herr Adam doporučuje do Omeg oleje 0W30 nebo 5W30 a ty do ní chceš lít 15W40 jen proto, že máš přísun...? Tož to se na mě nezlob, ale mně osobně to přijde jako slušně řečeno ne úplně moudrý - dobrých a nedrahých 5W40 je na trhu fůra...

K bodu 8 - na seřízení táhel je spec. šablona, kterou mívají asi v servisu. A kdyby ses náhodou rozhodl měnit olej, tak jedině a pouze origo převodový GM-Opel, je ho v převodovce asi litr a čtvrt

K bodu 10 - doporučím diagnostiku - notabene by u takovýho auta neuškodila obecně...

2012-11-09 20:57:34

Na ten olej se ptam jen zda je to mozne - ne ze ho tam budu davat...

2012-11-09 20:59:06

Tak to je richtig - nelej ho tam... Dej dobrou, poctivou a kapse vyhovující 5W40, obzvlášť teď před zimou, přinejhorším nějakou 10W40...

2012-11-12 10:24:35

Tak sem kontroloval všecky pojistky - jednu po druhé - pár jich bylo špatných tak jsem je vyměnil. A PÁR ZMĚN se projevilo -

1) servo - při koupi mi přišlo že jde dost z těžka. Ale nějak sem to nebral v potaz - jezdil jsem ve Fabii 2. ale najednou jde servo úplně lehoučce.

2) starty - chytá mnohem rychleji a bez "divných zvuků "

3) Vyhřívání zadního okna - už spíná - svítí. Jen čekám kdy bude možnost vyzkoušet zda i vyhřívá

2012-11-12 11:00:17

Tož to nejsou špatné zprávy... Jen malá poznámka k servu - zkontroluj pro jistotu množství oleje v nádržce - u studeného oleje nesmí být olej pod spodní značku, u ohřátého by měl dosahovat k horní značce, na případné dolití olej do automatických převodovek Dexron II a dolívat po troškách. A můžeš zkusit ještě odvzdušnit - dej volantem plný rejd a podrž ho cca deset sekund, bude slyšet takové syčení či šumění, pak totéž na druhou stranu a pro velký úspěch zopakuj obě strany ještě jednúc...

2012-11-13 08:28:10

Tak vyhrivani funguje - jak zrcatek, tak zadniho okna - 15 kc a vse funkcni - chybela 40A velka pojistka.

Čeho jsem si ale všiml při dalším seznamováním vozu - když oddělám "cuplíky" kde by mělo byt vyhřívání sedaček, tak tam jsou ozasené kontakty. Je tedy možnost, že elektrika bude natažena jen stačí vyměnit sedačky a osadit vypínače?

Osazeny jsou i ty cuplíky vedle vyhřívaní sedaček - ze strany ridice by asi melo byt TC, a od spolujezdce se mi neporarilo presne zjistit co by tam patrilo - dle nekterych obrazku ECO - mam tam panacka na alarm, vyhrivani okna, vystrazny trojuhelnik, vnitrni okruh, klimu, - chtel sem se teda zeptat co mi tam chybi a zda je nejaka moznost dovybavit to

Jde mi o to misto ktere je v cervenem kolecku - jen misto toho ECO tam mam vlocku

diky

Kopejda  
Michal Kopecký
2012-11-13 11:10:44

Ahoj, stačí jen trochu prohledat místní zákoutí a je to:

2012-11-13 14:37:26

K těm světlům bych se taky rád přidal. Svítí to, když to řeknu slušně, za starou belu. Momentálně mám světla Depo, které jsem rozdělal, vyčistil, vypucoval plexi, dal nové žárovky a ještě vyměnil vyhřáté fast-on konektory (spíše i koroze). Svítí to lépe, ale kdokoliv jede za mnou, tak mě prosvítí a není to příjemné. Jak jsem při demontáži zjistil, tak zrcadla jsou z poloviny vypálené - aby ne, když má auto 14 let.

Našel jsem pár starších článků zde na fóru, kde se diskutuje o tom, že někdy jsou světla Depo špatný, někdy dobrý, Helly jsou prý zase lepší, protože mají řešenou jinak vnitřní optiku ale stojí "ranec". Změnila se nějak situace? Na inzerci, ať už kdekoliv, se dají světla najít, ale nechci kupovat zajíce v pytli. Zkuste mi prosím doporučit, jaká světla koupit. Chci zůstat u klasických žárovek, HIDky mi nesmí do baráku a předělávat "socku" na xenony se mi jeví celkem nerentabilní.

Díky

2012-11-17 07:54:56

Tak problémy zatím přibývají než aby mizely.

Světla budu řešit xenony - HID sadou.

Rozhodl jsem se včera pustit do displeje. Rozebral jsem palubovku - a ejhle - chybí žárovečky na ABS atd... tak žárovky doplním a ABS svítí pořád. Čili nefunkční. Když omegu napojím na diagnostiku - jsme schopen zjistit, kde je přesně závada?( četl jsem o ŘJ, pojistky jsou OK)

Teď laboruji s tím displejem. jak to dopadne, dám vědět

bad64  
2012-11-17 08:24:31

No pokud tomu rozumíš a umíš diagnostiku používat nebo ti to bude diagnostikovat někdo kdo to umí neměl by být problém závadu najít.Také záleží jakou diagnostiku použiješ.Nejlepší by bylo napsat vzkaz kolehovu HANSDOB ten ti poradi jakou diagnostiku.Super-Admin clubu

2012-11-22 00:20:36

Zkusím něco

1 sirena alarmu je někde nad převodovkou , je trochu vidět jako za posilovačem brzd, stejně nejde vyndat

2 nejdřív diag, asi už se v tom někdo hrabal, jednotka alarmu je u sloupku A spolujezdce, rele je za pojistkama

4 prolejt kontaktolem

6 světla- jdou rozebrat, horkovzdošnou pistolí jsem to nahřál a páčil a páčil a vyčistil a spravil bez poškození

ale bývá vyhaslá parabola , ta se nikde sehnat nedá, nové světlo stojí 1500, přední plast jde leštit plavenou křídou

7 slabší provoz - dle libosti 15, radši častěji 15 než později 10

8 kontrola oleje, z boku šroub - drátem dovnitř ,hladina ? nebo z kabiny prolejvat páku

9 vyndat promazat pro jistotu

10 MIL- nejdřív diagnostika , v návodu je že když bliká tak nejde transpondér ale pak nejde nastartovat, máš v klíčku orig čip, asi už to někdo dělal.

12 je tady v pdf

13 žárovky ? spínač světel - blbě se opravuje, jednodušší je to předrátovat na jiný spínač

2012-11-23 18:19:13

K těm zadním mlhovkám - spínačem to asi nebude, jelikož se mi při zmáčknutí rozsvítí kontrolka na palubce. Žárovky jsou taky OK. O víkendu zkusím proměřit cesty a uvidíme.

Displej už je OK - plně funkční. Jen nefunguje vnější teploměr - nikde jsme se nedočetl kde najdu čidlo teploty?

2012-11-23 18:30:03

V nárazníku pod levým světlem anebo naspodu nárazníku uprostřed - oboje je ale bez záruky...

2012-11-23 20:30:05

Jj je to LP roh př. nárazníku ( měl jsem ho před týdnem venku )

2012-11-23 22:11:05

Zitra otestuji, diky.

Ted jeste k tomu PC - porad pise BRAKE PAD - oblozeni a kotouce jsou OK. sviti ABS, a nefunguje rucni brzda.

Muze to byt na sobe savisle? Podari se mi z diagnostiky VAG 304 zjistit zavadu ABS( konkretni cislo, jednostka atd)? popripade jaky jiny program je vhodny na diagnostiku omegy B? diky

Tempomat - pasuje z vectry B? cetl jsem ze nejak jsou konektroy jinak...

Omlouvam se za nespocet dotazu - precetl jsem celou sekci tady na foru " omega " . tak to co nevim se ptam... diky

2012-11-23 22:23:58

K upozornění BRAKE PAD - může být jen prodřený (a kostřit se) kablík od snímače tloušťky destiček...

2012-11-23 22:24:27

tempomat se dá z VeBe napasovat, vag 304 se ti stím nespojí abrake padjsou brzd desky takžeasi prošlehlej některej snímač na deskách nebo vedení k deskám


Odpovědět

1  2