Fórum - Téma


Nové Movano


Fórum O článcích Nové MovanoDiskuze o článku

Druhá generace Opel Movano

Opel představil novou generaci užitkového Movana Nový Opel Movano nabízí solidní škálu karosářských verzí - tradiční skříňové dodávky (ve čtyřech délkách a třech výškách střechy), valníky, podvozky pro nástavby, modely se zdvojenou kabinou. atd. Modulární platforma, vyvinutá ve spolupráci s automobilkou Renault, dává možnost výběru mezi verzemi s pohonem předních nebo zadních kol. Celková hmotno...2012-02-26 20:07:37

S nožným ložným objemem až 17 m3, nosností až 2.5 t a s maximální délkou ložné plochy až 4,3 m může nový Opel Movano spolknou snadno ohromné množství zboží.

Postranní dveře o šířce 1,27 m znamenají, že lze v každé poloze snadno nakládat ze strany europaletu a plná výška zadních dveří nabízí možnost nakládat předměty o výšce až 1 850mm (u modelů H2).

ABS s brzdovým asistentem

Airbag řidiče

Imobilizér motoru

Dálkově ovládané centrální zamykání

Ve 4 směrech stavitelné sedadlo řidiče

Dvojité přední sedadlo spolujezdce se skladovacím prostorem

Radiopřijímač R 10

Vyhřívané přední sklo

Vnější zpětná zrcátka s dvojitým zorným úhlem a se širokoúhlou částí

Posuvné nezasklené dveře na straně spolujezdce

Pevná přepážka

Oka pro uchycení nákladu na podlaze ložného prostoru

Náhradní kolo (pod karoserií)

Volitelné pakety

2012-02-26 20:16:01

Měl sem tu nejdelší dodávku celkem 5,5t, vzadu tupláky a byla výborná, ale kdo není zvyklý na zadohrab, bude bu dělat problém při rozjezdu, když budou kola v rejdu. Většině lidí to napoprvé chcípne. Jinak má spoustu přihrádek jak pod čením sklem tak ve dveřích. Motorizace o 150HP je výborná, ve 160KM/H se dají předjíždět i osobáky, ale ta spotřeba... Doporučil bych verzi o výkonu 125HP, která je ideální jak spotřebou, tak jízdními vlastnostmi.

Velká výhoda nakládání z boku 2 Eurovky za sebe.

2013-01-26 22:30:53

Tak se opravuji. Ta 2,3 o výkonu 125HP stojí za H...o. Teď jí dostal kolega na dálky Praha- Ostrava. Když sem byl se svojí spolehlivou 2,5 na oleji, tak sem se svezl s tím novým motorem a byl jsem obrovsky zklamán.

Jen pro představu. Náklad cca 1t. Praha-Humpolec byla snad nejhorší. Do každého kopce sem musel podřazovat na 5-ku, v zatáčkách před Pávovem(107-111km) se více naklání a žere olej. Nemluvím ani o long life výměně při 40 000km, sedačka je jen výškově stavitelná a při lehkém ušpinění předních reflektorů svítí jak bludička. Je dobrej, tak do města.

Holt předchozí model se lépe povedl.

2013-01-27 10:13:09

Použití longlife olejů s intervalem výměny 40tis.km u naftovýho motoru, kterej prakticky pořád jede téměř naplno, je naprostý neštěstí, úlet, bláznovství, Sodoma-Gomora...


Odpovědět