Fórum - Téma


Nejde naštartovať motor


Fórum Vectra A Nejde naštartovať motor

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra A  |  Naše vozidla2014-04-09 18:09:58

Zdravým, potreboval by som poradiť ohľadom Opel Vectra A 1.6 8V 55Kw r. 1997 .

Auto stálo vyše roka na jednom mieste, kúpil som nový autobatériu a následne jak sa nasadila auto nakoplo na prvú .

Jak sa vychádzalo z parkoviska tak v motore alebo kvázi pri ňom niečo buchlo ( neviem čo to bolo) následne na to nešlo naštartovať.

Na druhý deň sme to šli opraviť a postupovali sme takto :

1, Vybrali sme predné koleso

2, nastavovali sme časovanie

3, vybrali sviečky

4, naštartovali a prečistili

5, nasadily sviečky naspäť

následne po tomto všetko auto naskočilo zrejme trebalo prečistit sviečky pretože boly našpinene od oleju a benzínum urobili sme kolečko okolo ulice všetko išlo v poriadku jak sme urobili druhé auto skapalo a dymilo sa z pod kapoty ( odišli všetky 4ry sviečky). Šli sme kúpiť sviečky potom namontovali auto nechcelo nakompnuť , nakoplo až v tedy keď sa vela plynu dalo, cca na 3tý krát. Auto sme vypli a následne šly naspäť nakopnuť a nešlo iba sa zase velmi dymilo z ventylu ( neviem asi nerozumiem sa do toho) a od tedy nejde naštartovať.

Prosím pomožte vraj môže biť vada v

1, Palec rozdelovača

2,predzapal

3, Indukčná cievka

prosím poradte ..Ďakujem

Kopejda  
Michal Kopecký
2014-04-09 20:43:44

y2quake: Jak dlouho vůz stál?? Je v motoru nový olej a chladící kapalina? Uvedení do provozu takových "uloženek" není jednoduchá záležitost, nejde jen dát novou baterii a nastartovat. Zajímavé je to kouření z motorového prostoru??? Jak jste nastavovali časování a čeho? Jako rozvodu? Dali jste nový rozvodový řemen? Rozdělovač je suchý a má čisté kontakty? Zapalovací kabely jsou v pořádku? Byla vyčištěna palivová soustava od starého špatného paliva a vyměněn palivový filtr? Natankováno nové palivo? Vzduchový filtr je v pořádku, popřípadě vyměněn za nový? Kontrolovali jste všechny gumové hadice a jejich spoje na chladícím okruhu? Nikde nic neuniká? Olej nebo voda?? Co brzdový systém? Nejsou zkorodované brzdové kotouče popřípadě bubny? Je v pořádku brzdové obložení? Po dlouhém odstavení má tendenci odreznout třecí materiál od kovového nosiče a po ohřátí brzd vypadnout ven a dojde k fatálnímu selhání brzdového systému. Nemusím říkat, že jste určitě vyměnili brzdovou kapalinu.......atd......atd......

2014-04-13 08:03:27

kopejda: Ďakujem za odpoveď, auto už ide naštartovať jazdí v poriadku, bol probém v konektoroch , prečistim som káble a podobne a auto naskočilo .

Ale je tu hneď iný problém, jak sa s autom jazdí dlhšie ako 15 min., začne vstúpat para u pod kapoty , mám domienku že to ide spod chladiaceho boxu či čoho jak je v predu ten velký ventylátor zak z toho čo to má chladiť, motor sa prehrieva dosť aok zohrieva dosť často .


Odpovědět