Fórum - Téma


Nejde Klima 1,2 twinport


Fórum Agila Nejde Klima 1,2 twinport

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Agila  |  Naše vozidla2016-06-01 10:33:29

Ahoj, chtěl bych se zeptat zda někdo neřešil problém s klimou. Loni z ničeho nic přestala fungovat, byl už konec léta tak jsem to neřešil. Nechal jsem doplnit (byla tam ještě asi půlka) ale nesepne kompresor. Nevíte co může být špatně?

Díky Ivo.

2016-06-01 11:01:36

ivos: V první řadě je nutno opět nechat zkontrolovat a popř. doplnit chladivo klimatizace. Je-li ho málo a tedy je v okruhu nízký tlak, řídící jednotka klimy nedovolí sepnutí kompresoru, neboť chladivo obsahuje aditivum pro mazání ložisek kompresoru. Pokud jsem to pochopil špatně, klima byla doplněna nyní a kompresor přesto nespíná (klima nechladí), může být problém nejspíše v samotném kompresoru, ale nejsem odborník...

P.S. Není zapnutý systém ECO...? - Pak by byl kompresor odpojen.

2016-06-01 12:09:06

pokud je dostatek chladiva, tak zjistit, proč nesepne kompresor. Nejprve bych zkusil, zda funguje kompresor, tedy jeho elektromagnetická spojka - odpojit konektor kompresoru a natvrdo mu přivést napětí. Pokud nepojede, není třeba dál pátrat a vyměnit/opravit kompresor. Pokud pojede, je chyba před kompresorem, což znamená buď vadné relé (zkusit proklemovat relé), nebo vadná řídící jednotka, či kabeláž nebo čidlo tlaku na trubce klimy, které funguje jako pojistka proti zapnutí kompresoru při nedostatku chladiva.

Postupně vylučovací metodou od kompresoru dál. Předně bych to ještě napíchnul na diagnostiku, zda ŘJ klimy nebude sdílnější.

2016-06-03 08:15:57

Ahoj,

díky za všem za info. Je to špatný kompresor. No na to že to má najeto 125 000Km, tak teda nic moc. Jdu shánět. Zatím...

2016-06-26 11:00:37

Chladivo- médium sa nikdy nedoplňuje. Vždy sa mení celá náplň. Nikdy nešetriť na nesprávnom mieste. Vyhnete sa problémom. Áno mení sa celá náplň kvôli mazivu. Len tak sa dá správne nadávkovať mazivo. Žiadna iná alternatíva neexistuje.

2016-06-26 11:12:30

Za "spolehlivost" klimatizace ve většině případů u Opela může dodavatel Delphi = ŠMEJD. Pro zajímavost: nejprodávanejší kompresor za minulý rok byl Delphi v traktorech Zetor, teda hned po škodovkách, kterých je na počet typu aut nejvíce... no a Opel používá v těchto generacích aut Delphi bohužel taky. Mě na Žirafě nejde klima taky a důvod? Origo chladič je KO. Vyjma rozpadlých žeber za větrákem mu na boku kde je alu trubka (neoddělitelná součást chladiče) - kabelový svazek doslova vydřel díru. Na to, že je to originální umístěni a auto nebylo havarováno... nic moc. Delphi kompresor = časovaná bomba, prý si mám už začít šetřit na nový. Ideálně made in Japan. Jediné dobré řešení.

Na druhém autě starém 16 let mám Japonský systém a funguje od prvopočátku dodnes, bez ztráty kytičky, jen to jaksi není Opel Tohle jednoduše Adam pokašlal.


Odpovědět