Fórum - Téma


Mlhovky


Fórum Vectra C Mlhovky

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra C  |  Naše vozidla2016-09-30 17:41:56

Ahoj prosím o radu, nesvítí mi přední pravá a zadní pravá mlhovka, což ukazuje display, žárovky jsou ale v pořádku a všechny pojistky též, ví někdo co s tím? díky

2016-09-30 20:23:07

Ahoj mám Vectru jen chvíli ale už se mi to stalo taky ale jen u zadní mlhovky. Stačí sundat a očistit kontakty. Zkus třeba vzadu klepnout do krycího skla než to rozděláš pokud se žárovka rozsvítí jsou to kontakty pokud ne tak netuším nebo klepni trochu silněji ale jen tak aby jsi nerozbil stop lampu. Kontakty jsou zoxidovaný a někdy musíš klepnout několikrát než to pomůže. Určitě to ale vyčisti toto je jen nouzovka.

2016-09-30 20:38:24

tiskar: úplně si nejsem jistej, jestli zadní pravá vůbec má svítit, protože ač tam je od výroby žárovka, tak bývá zadní mlhovka zapojena jen jedna a to podle stran provozu na poz. komunikacích té země. Každopádně, pokud nevyzkoušíš žárovku napřímo na zdroji, ale jen se podíváš na její vlákno, tak dost často se jeví jako v pořádku a pak se zbytečně pátrá a hledá jiná příčina. Další věc, že do kontaktů zespoda na přední mlhovce ráda zatéká voda.

2016-09-30 21:48:16

ondra01: U mé Vectry mám zapojené obě mlhovky. (ale je to kombík)

Jinak souhlas s příspěvky. Kontaty pro žárovky se Opelu moc nepovedly.

Že mi něco nesvítí mi na palubce hlásí každou chvilku.

Po výměně předních světel se to zlepšilo. Už mi to hlásí jenom ty zadní.

2016-10-01 09:18:52

mrki: Máš to zapojené určitě origo? Včetně té mé, taky kombík, jsem to musel vždy dodělávat. Ono ne že by se kontakty nepovedly, ale u Vectry se kontrolují světla po celou dobu co to auto stojí, v nějakých asi 10 min. intervalech a po čase tam vznikne přechodový odpor. Zbytečně se kontakty namáhají a opotřebují mnohem rychleji. Navíc, co jsem se přesvědčil, tak žárovky značky Hella (hojně poslední dobou prodávaný všude možně) mají spodní kontakt z nějakého debilního cínu a ten doslova vyteče. Obyčejná 21W žárovka Tesla, snad třicet let stará, to neudělá.

PS: Jinak mě aktuálně počítač otravuje se světlem zpátečky

2016-10-01 13:56:28

ondra01: Jo, je to určitě origo.A je to auto koupené tady. ale nejsem první majitel.Je možné, že ten držák na žárovky někdo měnil.

Jinak souhlas, ten spodní kontakt se mi vždy rozteče taky, ale je to tím, že kontakty na patici již nemají tu ochrannou vrstvu a ten přechoďák tam prostě je už nafurt.Nikdy se mi to nepovedlo očistit až na plec, je ktomu přístup úplně na h.... Pardon, nanic.

Mrki


Odpovědět