Fórum - Téma


Místy problematický první start


Fórum Vectra C Místy problematický první start

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra C  |  Naše vozidla2016-10-09 11:53:36

Zdravím, pořídil jsem si Vectru C a mívám občas problém se studenými starty. Nastávají víceméně 3 možné situace:

1) Nastartuju, motor pěkně přede ve zvýšených volnoběžných otáčkách, ty postupně klesají - bez problému.

2) Nastartuju, motor chytne ale otáčky padají na/pod volnoběžné otáčky, které motor drží za tepla! - nutno udržovat motor v chodu přidáváním plynu (občas to i pomůže a stabilizují se otáčky správně).

3) Nastartuju, motor chytne ale vzápětí na to hned zhasne.

V případě opětovného startu u 2) a 3) často vypadá vše v pohodě a motor pak nastartuje jako v 1).

Pro úplnost nějaké informace, motor Z32SE s LPG, auto bylo 2x na diagnostice v Oplu (prvně výmaz chyb, najeto 300km, druhá diag) a našli pouze (co by se tohoto mohlo týkat) lambda sondu na jedné řadě valců. Prý ji ale měřili a zdá se v pořádku (může způsobovat montáž plynu, i když auto mezi diagnostikami jezdilo pouze na benzín). V autě je patrně vyřazen imobilizér, poněvadž klíčky jsou bez čipu a diag hlásí chybu v okruhu ale auto je normálně provozuschopné. Dále mám nové palivové čerpadlo, originál Bosch (staré někdy nedávalo šťávu).

Hledání ve fóru jsem využil ale tam jsem našel spíše problémy pravidelné, zde se chyba projevuje jen občas a bez zjevných příčin.

Díky moc za každou radu!

Edit: Přidáno VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=JqVqy179n2g, plyn přidán v čase 0:44, 1:05, 1:07 a 1:24. Jinak to kolísalo takhle samo.

Vectra studený start  |  Více info

2016-10-09 12:22:59

Sice mám Astru, ale měl jsem podobný problém... a mohla za to vypadnutá podtlaková hadička. Sálo to falešný vzduch a nedrželo to volnoběh... ale když jsem držel plyn, tak to po nějaké době jelo.

2016-10-10 20:27:09

karburator: Díky za tip, zběžnou kontrolou jsem bohužel nic nenašel. :(

2016-11-08 07:22:14

Vyřešeno, bylo to v jednom místě mírně děravou hadičkou od reduktoru. Přišlo se na to díky diagnostice, která ukazovala nízký tlak plynu. Po vyřešení jsem ještě nechal seřídit LPG a najednou má auto plynulé starty za tepla i studena bez jakéhokoli kolísání.


Odpovědět