Fórum - Téma


Meriva B-manualni klimatizace a cirkulace vzduchu


Fórum Meriva Meriva B-manualni klimatizace a cirkulace vzduchu

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Meriva  |  Naše vozidla2016-06-29 08:10:31

Dobrý den, chtěl jsem se Vás zeptat, jestli netušíte jak vypnout recirkulaci vzduchu při zapnuté klimatizaci.

Recirkulace se automaticky zapne při stisku tlačítka klimatizace, ale kontrolka recirkulace se nerosvítí. Pouze se přepne klapka.

Všim sem si toho, jak jsem měnil kabinový filtr, pro zajímavost tady je perfektní návod

https://www.youtube.com/watch?v=KOK15p64jUY

A i čištění https://www.youtube.com/watch?v=iWPxnTeBRBU

Při zapnuté klimatizaci jsem zkoušel vypínat a zapínat recirkulaci vzduchu, ale nic se neměnilo, jen ledka na tlačítku recirkulace.

Zdá se mi, že jet na delší cestu autem se zapnutou klimou bez přísunu čerstvého vzduchu je trochu na omdlení

V autech s klimou se moc nevyznám, toto je mé první, tak netuším, jestli je toto normální jev.

A to nemluvím o tom, že mi dost dlouho trvalo, než jsem přišel na to, že se automaticky zapína klima když mám zapnuté foukáni vzduchu jen na okna Kontrolka na čudlíku klimatizace se totiž nerosvití.

Předem děkuji Všem za Vaše rady a zkušenosti.

Z pozdravem Lukáš

Takže malý poznatek při laborování s klimou- jak při zapnuté klimatizaci otočím kolečkem pro nastavení teploty vzduchu z polohy uplně vlevo o jeden stupínek doprava, tak se recirkulace zavře a saje se vzduch z venku.

Ale nepřipadne mi to normální připouštět si teplý vzduch v létě.

Opel Meriva B замена салонного фильтра  |  Více info

Opel Meriva B замена салонного фильтра

100444

2016-06-29 09:02:17

Zdar. Řeším podobnou věc u automatické klimy (celý panel vypnutý ale vzduch fouká naplno a musím znovu zapnout otáčky a pak je snižováním vypnout). Když zapnu cirkulaci, tak se mně vypne automat a při vypnutí cirkulace (nesvítí) se objeví "neznámý režim". Někdy fouká silně, někdy slabě, někdy chlad, někdy topí(pokaždé jinak)

Posílám odkaz na video http://www.uschovna.cz/za...lka/JPJILGVWUSVBXU8C-WYJ/

Z několika stran mám info, že je to vlastností všech Meriv. Nikde o tom v manuálu není zmínka. Servis mně to už jednou vrátil, že to tak má být ale na otázku "PROČ" jen krčili rameny. Po dovolené půjde moje Meriva do servisu znova a pokud to neopraví tak budu chtít důvod neuznání reklamace vzduchotechniky technicky zdůvodněný.

2016-06-29 10:51:09

ternap: no tak to čumím

A to jsem uvažoval si za autom. klimu připlatit.

No jak jsem viděl ten ovládací panel od autom. klimy, tak jsem měl hned jasno.

Tolik čudrbliků snad maj jen v letadle.

A pak to má fungovat.

Ty manuály jsou uplně k hovnu, co si člověk potřebuje opravdu vyčíst, to tam nenajde.

Ale zase zjistí kde je volant, pedály, fofrklacek atd.

Ale co třeba dělá funkce COMFORT SETTING to tam nikde není vysvětleno. Jen přeloženo

COMFORT SETTING=comfortní nestavení

A toho je víc.

A s tím servisem držím palce, někdy je to na masáž licních svalů.

2016-06-29 11:59:49

Ahoj, já sice nemám automatickou klimu, ale minulý týden v pátek jsem byl na cestách, bylo šílené horko. Klima na doraz, na maximum a tak tak to zvládla, že bylo v autě jakž takž, no nepotil jsem se. Je to normální, nebo je to málo naplněné? Stojí to za kontrolu v servise? Auto mám měsíc a půl.

2016-06-29 18:50:13

otan: No, co to znamená klima na doraz? Já snad větrák na max při zapnuté klimě snad ani nepouštěl, tak nevím. Ale vlastně jo, hned po vyvětrání, ale jen na chvilku, než bylo v autě příjatelně(ono to totiž moc nejede s klimou na max)

2016-06-29 18:59:40

lukasula, myslím chlazení na max a ventilátor na 3 a ne že nejede, ale je poznat, že klima ubírá výkon, hlavně rozjezdy, ale ještě je málo nalítáno (asi 3500 km) tak uvidíme až bude 10000 km

2016-06-29 19:37:03

ternap: Cirkulaci vzduchu používám tehdy, když potřebuji rychle rozmrazit, nebo ohřát auto, případně když jedu za nějakým čoudivým smraďochem. Tlačítko auto pochopitelně cirkulaci vypíná, protože spolupracuje s větráním a nastavením teploty. V případě, že potřebuji chladit, větrat, zapínám klimatizaci. Většinou to funguje tak, že se nastaví teplota(třeba 22) a většinu času se jezdí na auto. V zimě to bude i topit. Nastanou vedra stisknu tlačítko chlazení a bude to chladit na nastavenou teplotu. Mám třetí auto s aut. klimou a takovou logiku mělo každé. Asi bych to nespojoval s cirkulací vzduchu.

Hezké dny přeji

2016-06-29 20:31:50

Funkci automatické klimatizace chápu. Měl jsem ji jak na svém Fiatu a Lancií, tak také na třech služebních autech. Vždy když při zapnutém automatu pustím cirkulaci, tak se vypne automat (do tohohle okamžiku to dělala všechna auta a dle mého je to OK). Když vypnu cirkulaci (zmačknutím, přestane svítit) tak se to nevrátí do režimu automatu (nikde nesvítí žádná dioda, vše je vypnuté) a přesto to fouká (intenzita proměnlivá v čase) a někdy topí či chladí (asi podle nálady). U všech aut se mně to vrátilo do automatu. U modu ofuku oken se to po jeho vypnutí vrátí do původního režimu automatu. Obdobné je to při vypnutí automatu, kdy nastavím směr foukání a i když neukazuje žádné otáčky, tak přesto jde ze vzduchotechniky vzduch (často na plný výkon) a musím nastavovat znovu intenzitu. A to nemluvím o tom, že když mám při ručním režimu nastavený vzduch na určité teplotě a intenzitě (obě dvě strany napr. na 22 a plné otáčky) a mám zapnuté chlazení (automat vypnut), tak se stejně jeho teplota průběžně mění (chvíli chladí, chvíli topí) a málokdy z obou stran jde vzduch o stejné teplotě (jednou pravá topí a levá chladí, pak chvíli chladí obě dvě, pak chladí pravá a levá topí).

2016-06-29 20:48:53

A navíc u Merivy je automat (aspoň u mojí u jiného kusu to může byt jinak) nepoužitelný u venkovních teplot nad 28. V předu mám sice nastavených 22, ale vzadu je k nevydrženi. Takže musím pouštět ruční chlazení s intenzitou na max. a teplotu dat na nejnižší

2016-06-29 20:59:42

otan: Aha, tak to ja neudržím ruku na výstupech ventilace jak fouká ledový vzduch.

Jen nepouštím vzduch na horu na sklo, ale jen střední čumprlík a na nohy.

Zdá se mi to tak lepší pro lepší ochlazování.

Mám najeto 41000km, a zatím bez doplnění chladiva.

A jak to máš/máte s recirkulací u zapnuté klimy?

2016-06-29 21:13:40

ternap: Tak to se omlouvám, já to používám asi moc jednoduchým způsobem. Většinou jedu na automat, případně zapínám klimu a dochlazuji podle potřeby. Co se týče vysokých teplot, vnoučata si vzadu nikdy nestěžovala, jenom jednou když jsme měli na podlaze u zadního sedadla nějaké věci a tak to tam nefoukalo. Jinak nemám problém.

Hezký večer

2016-07-31 11:02:37

Prosím o pomoc. Moje reklamace vzduchotechniky nebyla uznána (špatně ji prý používám a je to prý u všech meriv). Potřebuji vědět (nejlépe i video), jak se chová vaše vzduchotechnika v těchto případech:

1. Mám zapnuté zapalování (motor vypnutý)a puštěnou automatickou klimu (fouká ale logicky bez chlazení) a přepnu na ofuk oken (stále fouká)a při zpětném přepnutí na automatickou klimu zamrzne (nic nefouká i když je rozdíl teplot velký).

2. Když mám před vypnutím motoru směrové foukaní s nastavenou intenzitou a vypnu motor a odejdu z auta, tak při nástupu a zapnutí zapalování vůbec vzduchotechnika nejede (musím buď nastartovat, nebo znovu nastavit).

Děkuji vám za případné odpovědi. Nemáte náhodou někdo kontakt na techniky přímo z Oplu ČR. Děkuji

2016-07-31 21:20:15

ternap: Vložil jsem YT odkazy do tohoto příspěvku, nezakládej, prosím, další vlákno. Děkuju za pochopení.

2016-08-04 10:20:21

Colommbo ma pravdu. Nema cenu zakladat nove vlakna. Staci se podivat na dalsi stranky. Tam jsou uz dve vlakna. O cirkulaci vzduchu a taky o klimatizaci. Spouta lidi tady zalozi nove vlakno a ani se nepodiva ze takove uz tady je. Potom to tady je neprehledne. Tim nechci nikoho urazit. A par poznatku: Tlacitka topeni-vetrani maji 6.rychlosti,ale taky jde nastavit v menu silu ventilatoru. (nizka,stredni,vysoka) Tak jako u radia funkce "automaticka hlasitost"(nizka,stredni,vysoka,vypnuto). Rozdil je znatelny. Neni pravda ze kdyz zapnes ofuk predniho okna,tak automaticky se zapne klima. Jde to nastavit na 3.verze: 1.vetrani 2.klima 3.posledni nastaveni. A pokud mas v aute na slunci teploty presahujici 60c'(uz jsem mel i 72c') tak jak das klimu na 16c (tedy na nejmin) a vyjedes,tak necekej prudke ochlazeni. Klima nestiha. Jasne ze klesne vykon a stoupne spotreba. Motor ma co delat aby tve naroky pobral. Tohle je obsah jen 1.4.To ma daleko do V6,apod. Jak pise pavel46,dej treba 22c' a uvidis ze pobezi rychleji. A teplota vzadu je taky v pohode,tak jako vpredu. Pod sedadly jsou vedeny ofuky pro zadni sedaky a funguje to. Nenacpal jsi tam delsi koberecek a tim zazdil vyvody? Podivejte se vsichni na starsi vlakna a nebo i na jine modely Opel. Lecos uzitecneho tam clovek najde

Dodal jsem par obrazku pro ty co maji CD600,Navi650,Navi950.

2016-08-04 15:52:36

ternap: Jestli jsem to pochopil spravne, tak takhle me funguje u VC automaticka klima taky a u VB bylo to same. Dokud nenastartujes, tak vetrak po otoceni klicku nejede. Jedina moznost jak ventilaci bez nastartovani zapnout je, po otoceni klicku do kontrolek proste rucne nastavit. A v plne automatickem rezimu se zapne az po nejakem case od nastartovani, kdyz ma topit, tak musi teplota vody dosahnout cca 40*C jinak se nezapne a kdyz chladi, tak je to par desitek vterin, co se pusti kompresor, namrazi a jede. Me to tak prijde logicke, jestli te dobre chapu...

2016-09-03 10:29:48

petronel: no tak nevím ,ale jiné vlákno na téma- Meriva B-manualni klimatizace a cirkulace vzduchu jsem nenašel. Toť má reakce na - Spouta lidi tady zalozi nove vlakno a ani se nepodiva ze takove uz tady je.

Já jsem opravdu nenašel takové téma, jen to o automatické klimatizaci a recirkulaci všeobecně,a proto jsem pro usnadění založil téma jen na manual klimu u Merivy B a problémy s recirkulaci u manualni klimy.

Jestli jsem něco zdrbal, tak se omlouvám, chtěl jsem jen lépe specifikovat závadu

cit-,,Neni pravda ze kdyz zapnes ofuk predniho okna,tak automaticky se zapne klima. Jde to nastavit na 3.verze: 1.vetrani 2.klima 3.posledni nastaveni".

Právě proto jsem popsal téma MANUALNI KLIMATIZACE, protože u manualni klimy takové nastavení není. Je to tam zapnuto na tvrdo a nejde to změnit.

V konfiguraci se tato položka vůbec nevyskytuje.

U automatu s rozšířeným ovládánim asi jo.

Já mám manual. klimu s jednoduchým nastavením jen toho nejdůležitějšího.

2016-09-03 20:23:46

lukasula: A tak to. Uz to chapu. Bohuzel v tom ti memohu poradit. Netusil jsem ze manual.klima je tak osizena o tuto funkci. Hold Opel setri kde se da...


Odpovědět