Fórum - Téma


Máte odstraněný DPF...?


Fórum O článcích Máte odstraněný DPF...?Diskuze o článku

Máte odstraněný DPF...?

Máte vůz bez filtru pevných částic? Máte 6 měsíců na to si jej sehnat.         Řidiče, kteří svůj vůz zbavili filtru pevných částic, čeká brzy velká investice. Během 6 měsíců musíte investovat do nového filtru DPF a nebo počítat s pokutou 50.000 Kč. Službu odstranění filtru pevných částic je stále možné vidět v nabídkách mnoha autoservisů. Po sérii kontrol, které provedla Česká obchodní inspekce ...


1  2

2016-01-08 19:03:58

Ono to bude zase asi jako se vším...vylož si to podle svého". Časem přijdou na to, že když nebudou tak akční, lidi k nim nepřestanou jezdit a všechno se uklidní. Je ale zajímavé, že u nás do protokolu uvedou : vozidlo není možné spojit s diag. softwarem a ty emise dají na základě normálního měření. O nevyhovujícím ničem nebyla ani zmínka.

Protože není přece můj problém, že mají diagnostiku na dvě věci, když třeba s originálem se auto spojí... .

2016-01-08 23:03:08

Proč je přísnost pouze na lidi v podhradí a na parchanty kteří auta dovezou nebo vykoupí v autobazaru , pak odečtou kilometry a následně auto prodají v autobazaru,nikdo nenapíše zákon který by z toho udělal trestný čin jako je to v SRN.Pak si chudák koupí ojetinu s čerstvou STK, nazutý nový zimní gumy,100000km odečtených a když s tím přijede po dvou letech na technickou nestačí se divit.Rozdíl v ceně takového auta je 30 až 50 tis. Nic na majiteli bazaru nevysoudíš.Když třeba diesel koupíš v létě v zimě nastanou problémy.Nebudu to dál pitvat .Asi je to nad naše síly.

2016-01-08 23:43:21

bohumil55: Právě kvůli tomuhle to všechno je... fotí se budíky, kouká se i na km přes diagnostiku, jenže... . Je to zase nedotažené do konce, jako všechno.

V SRN je sice úprava km jakoby trestný čin, ale ani tam to je téměř neprokazatelné a pokud tě u toho úkonu nechytnou za ruce, tak ani tam není postih možný. To, že nás média masírují jak to tam je všechno tak a jinak...blbost. I tam se tachometry točí a zvlášť když jde auto za hranice.

A u nás? Ne jednotliví dovozci, ale autobazary typu ESA, AAA...to jsou největší šizuňkové. A lidi si to dělají sami. Každý chce deset let staré auto pokud možno zadarmo a se sto tisíci na budíku maximálně. Přitom najeté km u auta skoro nic neznamenají.

2016-01-09 00:15:25

ondra01: Já mám na mysli dovozce- majitele autobazarů.Kdysi jsem chtěl velice VW Bora.V AAA v Brně ji měli.Domluvil jsem se a jel.A co se nestalo.Při zkušební jízdě praskl rozvoďák.Já jsem naštěstí neřídil.Zaměstnanec bazaru že mi to vyveze na volnou cestu ať si to můžu vyzkoušet.A když si přečteš jejich nabídku a co všechno zaručují a kontrolují tak na rozvody zapomněli.A auto mělo údajně 72 tis. najeto a praskne řemen.Kamarád tamtéž koupil Scenika v naftě a před Olomoucí mu chytl olej v motoru (vadné turbo) a můžeš vypnout klíč a motor řve,odtahovka zpátky do Brna a do teď to nemá vyřešený.Ale to je mlácení prázdné slámy.Jdu na kutě.

2016-01-09 00:33:06

bohumil55: Jj, áčka... brácha tam vydržel asi tři měsíce a s tím, že nebude prodávat lidem sračky, šel radši vozit auta sám. Ale je zajímavé, že všichni to vědí, všichni na ně nadávají, ale pak jdou a to předražený auto tam stejně koupí... Každého věc.

2016-01-09 12:27:29

Hmmm ja mam euro4 a egr nemam

2016-05-03 17:56:13

Tak jsem včera absolvoval úspěšně STK.Jsem z toho ještě dnes na větvi.Udělal jsem akorád brzdy ,všechny čtyři nové kotouče a desky a před dvěma měsíci zadní tlumič výfuku.Emise benzin i LPG byly perfektní,pak s tím najel do haly,vyfotil,protřepal,odzkoušel brzdy, světla a odzkoušel zásuvku na tažném a závady 0,0,0, Na dva roky zase klid.A pak že Opel Vectra C není super auto.


Odpovědět

1  2