Fórum - Téma


Manuální převodovka


Fórum Insignia Manuální převodovka

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Insignia  |  Naše vozidla2013-04-29 10:59:57

Zdarec přátelé značky Opel, vyskytla se mi nepříjemnost s manuální převodovkou u Insignie a nikdo si s tím tak nějak neví rady. Původní problém byl v tom, že se mi stalo během jízdy, že nešel zařadit 1 a 2 rychlostní stupeň (ostatní kvalty včetně zpátečky bez problému). Celý problém jsem viděl v odcházejícím dvouhmotovém setrváku, který jsem nechal včetně spojky vyměnit. Bohužel po několika jízdách se stejný problém vyskytl znovu. Jde o to, že vytáhnu auto z garáže, ujedu klidně 80 km bez problémů a najednou z ničeho nic nejde 1 a 2. Dojel jsem na parkoviště, kde jsem měl auto cca 1 hodinu a při odjezdů domů opět bez problémů. A tak se to nepravidelně stále opakuje. Nevíte čím by to mohlo být? Díky za každou radu, jsem z toho už zoufalej!

Kopejda  
Michal Kopecký
2013-04-29 14:09:29

raďas: A sakra, výměna spojky tedy úplně nepomohla, problém je ten, že máš velmi mladé auto a tady na fóru stím bude mít zkušenosti jen málokdo. Nezbývá než vydržet, než někdo znalý Insignií poradí.

Je dostatek oleje v převodovce? Není olej již za hranicí životnosti?

Jak se to přesně projevuje, nejde zařadit v "kulise" na pozici, tak že řadička skočí do neutrálu, nebo řadička drží v pozici ale není zařazen požadovaný rychlostní stupeň?

Myslím si, že převod z řadičky na převodovku bude dvěma lanovody, není to pořeba poštelovat, třeba jsou už unavený a můžou zadrhávat....

Zatím mě nic dalšího nenapadá, vyčkej rad ostatních......

2013-04-29 15:09:38

kopejda: Ahoj, dneska jsem si nechal koupit nový olej do převodovky a nechám ho hned vyměnit a uvidíme. Taky servisákům řeknu, ať kouknou na ty lanovody, ale na těch prý nic nenašli už v autorizovaným Oplu. Přesně jak píšeš, nejde zařadit v kulise, prostě přitáhneš řadičku k sobě, ale nedáš ji ani dopředu ani dozadu a řadička se vrátí do neutrálu (ostatní rychlosti bez sebenšího problému). Je mi záhadou, že pak třeba do auta skočím druhý den a všechno zase funguje bez problémů a pak najednou zase problém, už vážně nevím a kluci servisáci taky ne. Nejhorší na tom je, že auto potřebuju a když se ti tohle stane někde ve městě, tak rozjezd na 3 masakr, takhle bych poslal spojku brzo do kopru, tak mi "holka" stojí v garáži a jenom se na ni dívám! Přesto moc díky za postřehy!

2013-09-09 09:31:25

Tak snad je problém s převodovkou vyřešen. Auto jsem vzal ke kamarádovi (fakt se vyzná), který rozdělal celou kulisu a asi půl dne si hrál s táhly k převodovce a pošteloval to tak, že holka zase jezdí bez problémů. Najel jsem cca 800 km od seštelování a je všechno v pohodě. Tak doufám, že to byla jenom tahle "prkotina" a auto bude jezdit jak má. Jinak s Insignií, až na tenhle velký - malý problém, zatím spokojenost. Ten 118 kW motor táhne od 1500 otáček jako mašina, stará dobrá Zafirka proti tomu byla skoro jako lenochod , ale byl jsem s ní rovněž strašně spokojenej a nedám na tyhle auta dopustit. Jinak díky všem, hlavně Kopejdovi za radu a ať Vám vaše autíčka jezdí bez problémů.

2013-09-09 09:50:12

raďas: Děkujeme ze resumé, je dobře, že zas funguje, tož ať ti to vydrží! Jen škoda, že cesta k nápravě směřovala přesně obráceně - od toho (téměř) nejsložitějšího a finančně nejnáročnějšího k nejjednoduššímu...

2013-09-09 12:41:16

colommbo: Díky, doufám, že teď už to bude dobrý a že oplik bude jezdit jak má. Máš pravdu, že cesta k nápravě byla trochu složitá a krkolomná, ale stalo se (setrvák musel být vyměněn tak i tak, byl vážně na pokraji životnosti, naštěstí mě jeho výměna včetně spojky vyšla hodně rozumně). Já už viděl hororový scénáře, jako repase převodovky apod.. naštěstí vše dopadlo jak mělo a auto je teď v pořádku a užívám si každý najetý km.

2013-09-09 18:51:41

Me to dela na trafiku kdyz dlouho bezi klima tak se orosi hadicky a kapou na ty lanovody od paky razeni a pak jdou nejaky rychlosti hrozne ztuha nebo vubec....


Odpovědět