Fórum - Téma


Lancia Kappa ...?


Fórum Pokec všeobecný Lancia Kappa ...?
2011-08-11 16:25:48

T(h)ema spis nad pullitr piva, ale zeptat se musim

Mel sem tuhle diskuzi s kamaradem (zarytym Fiatarem) a tak nejak sme hledali ekvivalenty k Omeze z Italie z obdobi 95'-00' a dosli sme mimo jine prave ka Kappe. Prohledal sem vsechny mozny inzerce, recenze a tak podobne, v celku fesny kocar, jak tvarove tak udajne i pohodlim.

Jasne, Kappa je predohrab a sono-italiano, Omega ja zadohrad a nemeckej american. Ale oboji byl sedan/kombi lehce vyssi stredni tridy, srovnatelna vybava, srovnatelne vykonny motory atd. I kdyz teda Kappa kombi je tvarovej humus. A popravde Omega kombi je taky spis karavan nez auto (sorry Cyrile).

Co me ovsem zaujalo, byl do Kappy davanej motor 2.4 TD (ne JTD), takze mistni naftari, nemate nekdo naaaahodou s timhle motorem zkusenost/poznatek? Protoze o benzinovejch petivalcich se toho najde hafec, ale o tomhle motoru nikde ani ň. Treba srovnani s tim 2.5TD v Omeze. Pet vlacu/sest valcu, 91kW/96kW, ta decka na objemu uz se nepocita.

2011-08-11 18:09:18

Můžu dlouze vyprávět.Hned v uvodu říkám italové mají jiné koně.První rozdíl mezi omegou a lancijí jsou převody opel je má dlouhé zvláště 5 stupeň kappa td má krátké převody při 200km/h má plnej otáčkoměr víc pak nejede.Postavit vedle sebe opla 2.5td a lanciji 2.4td tak lancije odjede oplu bez mrknutí oka ale spolehlivost je mizerná hold ital.

Jinak jsem měl themu před kapou a ta jela škoda mluvit,dodnes se přu z bráchou že se mě pocitově zdá že jezdila líp jak chiplej opl co mám.Jinak jsem vlastnil lancije 8let vše nafta poté přišel oplík.Jen pro zajímavost moc se to nepíše kappa má převzatý šasi s themy.

O lancijích bych mohl psát do večera,znám je do posledních detailů tolik dobrodružství jsem v životě nezažil.

Ještě mě to nedá pro zajímavost měl jsem themu z r.94 jedna z posleních měla počítačem řízené čerpadlo jako opl. Měla vyší výkon o proti mechanickému,v katalugu to nehledejte nenadejte to tam měla 115K potud vše v pořádku ale měla ůderných 280Nm.

2011-08-12 13:47:15

Hele to sem tak nejak cekal, ze ta Thema a Kappa budou podvozkove sprizneny.

Hele a klidne napis nejaky speky, at mam o cem mluvit u piva

2011-08-14 18:42:57

Co napsatzadní a přední náprava vyžadovala go po zhruba 50tis km.Motor a turbo včetně čerpadla a trysek vydrželo bez problémů 350tis km vše ostatní se tak nějak sralo...Jen jednou jsem dělal těsnění pod hlavou díky shnilému čerpadlu čteš dobře shnilému.Nejvíc mě ale utkvělo že jsem tam neměl místo na silnější autobateriji maximum byla 72Ah víc tam nešlo/málo místa/ a v zimě to bylo znát kvůli bujné el.výbavě.Kolikrát jsem to nenastartoval že byla vybitá a alternátor nestíhal.Motor měl krásnej zvuk,do 2500tis ot nic moc pak přišel koncert do 4000tis.Vem že jsem měl při 2500 ot zhruba asi150km/h a pak to začlo a najednou tam bylo 200km/h během chvilky.Měl jsem tam velké turbo dávali tam prý také malé turbo to šlo odspoda ale tím jsi nejsem jist.Odspoda to moc nešlo byla líná proto ty krátké převody,já jsem říkal lancijím dislové motokáry


Odpovědět