Fórum - Téma


Kopresor klimatizace


Fórum Vectra B Kopresor klimatizace

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla2015-04-22 08:01:07

Zdravím všechny a omlouvám se v případě, že se někdo bude divit proč zakládám nové téma, když o klimatizaci je tady toho dost. Sám jsem v loni provedl přetěsnění celého systému včetně kompresoru. Mám VB r.v. 2001, 1,8 benzín. Má zkušenost je ta, že 80% úniků je kompresorem, kterému se nevěnuje moc pozornosti. Když jsem systém přetěsnil a nechal natlakovat, tak nebyl zjištěn žádný únik. Ale po naplnění a jednom roce provozu je klima bez tlaku a prázdná.

(POZNÁMKA PRO TY NEVĚDÍ - když je systém prázdný, tak se kompresor neroztočí - civka spojku nesepne.)

Příčinou byla ucpávka hřídele kompresoru (Delphi Harrison V5 (Korea). Obrázek sady těsnění a ucpávky dám dole. Koupil jsem ale pro jistotu ještě další kompresor, a oby dva jsem celé přetěsnil, teď jeden nabízím k prodeji. Je to úmorná práce, než se vše vyčistí, rozebere, až smontování jde dobře, protože mám montážní přípravky. Takže kdo má zájem koupit přetěsněný kompresor za 2000,-Kč, tak ať se ozve na můj email.

Pro ty, kterým by se to zdálo drahé, tak zde jsou náklady na ND: Sada těsnění a ucpávka 1100, technický benzín na umytí 120, zbytek je cena práce a kompresoru.

Tak ať vám to všem chladí.


Odpovědět