Fórum - Téma


kontrolka ABS _Vectra


Fórum Vectra B kontrolka ABS _Vectra

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla


1  2

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-01-14 12:00:32

romanlosan: Hlavně zkontroluj kroužky, jestli není některý prasklý. Tady na fóru je o tom metrák informací. I já sám jsem dával obrázky a odkazy....

http://www.club-opel.com/...select=84207#message84207

2015-01-14 13:28:23

kopejda: Právě si myslím, že nesvítí-li kontrolka trvale, kroužky budou spíš v pořádku...

2016-05-16 19:47:36

Zdravim oplaky mam taky takovy problem s kontrolkou jen nekdy sviti i nesviti stalo se ze jsem vymetl louzi a zhasla ma kazde kolo kontakty k abs nebo ne? Abych vedel kde zacit. Diky

2016-05-16 21:24:10

pinoccio: Každé kolo má vlastní čidlo ABS. Zkus nejdřív prostříknout všechny kontakty a pokud to nepomůže, byla by dobrá diagnostika. Kdysi u Kadetta jsem měl problém i se vzdáleností čidla od kroužku. Stačilo upravit vdálenost a vyčistit kroužek - byl zanesený od prasklé manžety vším možným.

2016-05-17 08:48:54

v první řadě zkontrolovat čidla, nejlépe multimetrem - po odpojení konektoru je proměřit na impedanci. A jak psal Kopejda, omrknout i ty kroužky. Měl jsem podobný problém na bývalém voze Hyundai Coupe. Nastartoval jsem, kontrolka ABS shasla. Rozjel jsem se a rozsvítilo se to. Někdy to shaslo. Při rozsvícené kontrolce po překročení adhezních podmínek auto brzdilo smykem. Příčina byla v prasklém kroužku ABS, v mém případě na PP kole. Nový nebyl k sehnání, jen s celým homokinetickým kloubem. Kroužek jsem pečlivě oměřil. Dle výkresů homokloubu na eshopech jsem zjistil průměr pro osazení kroužku. Kroužek jsem si nakreslil v CADu a oslovil firmu zabývající se laserovým vypalováním. Vyrobili mi cca 5 ks kroužků, z toho dva byly zmetky (než naladili paprsek), dva jsem prodal a jeden jsem namontoval. Jako poptávka výroby to bylo zadarmo.

Demontoval jsem centrální matici poloosy, ramenní čep, šrouby tlumiče a těhlici i s kotoučem, ložiskem a brzdovým třmenem jsem stáhl z poloosy a obtočil kolem rejdového čepu a podložil špalkem.

Starý ABS kroužek jsem z poolosy vyklepl ven. Důkladně očistil dosedací plochu pro kroužek. Kroužek jsem nahřál plamenem a v kombinačkách jsem ho nasadil na poloosu (je to lisovaný spoj). Poskládal vše zpět a od té doby bylo po problému.

Jednodušší je vyměnit celou pooloosu, nebo je-li kroužek součástí náboje, tak celý náboj, v tom případě to ani jinak nejde. Je to ale jeden z možných problémů, může zlobit kabeláž, ŘJ, čidlo.


Odpovědět

1  2