Fórum - Téma


Klimatizace u Omegy


Fórum Omega B Klimatizace u Omegy

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2010-07-23 10:14:28

Dobrý den potreboval bych radu ohledne klimatyzace na omegu B.Zatim nevim proc mi nechodi a chtel jsem se zeptat jestli má smysl ji opravovat.Z jakých dílu se skládá a na kolik dané díly vyjdou?Jediné co vím tak mi říkal prodávající že doplnenní freonu nestačí.Prosím vás o radu protože v dnešních dnech se bez ní těžko jezdí:)

2010-07-23 11:18:28

Ahoj, s největší pravděpodobností ti buď odešel kompresor a nebo máš někde prasklou hadici, popř. chladič, takže ta náplň někudy utíká. Pro přesnější informace , by bylo dobré napsat , co máš za Omegu s jakým motorem , jaký typ klimatizace (manuál, digitál), popř. r.v. , ale to zas tak důležité není.

První na co bych se zaměřil, je jestli ti sepne kompresor, to se dá poznat celkem snadno, protože když zapneš klimatizaci, tak kompresor přes elektromagnet sepne, auto ztrátí část výkonu (bude línější) a nepatrně se ti zvedne průtok vzduchu ventilace uvnitř vozu. Pokud se tak nestane, tak buď mohl odejít přímo kompresor klimatizace a nebo, což je běžnější závada, pouze elektromagnet.

Za druhé, pokud v prvním případě je vše v pořádku a klima má tendenci fungovat, ale fouká stejně chladný vzduch jako bez zapnuté klimatizace, tak je náplň prázdná a je potřeba zajet někam, kde plní klimatizace a nechat si zjistit kudy ta náplň utíká.

2010-07-24 10:03:34

Nazdarek, souhlasim se sningem ale pokud je klima prazdna tak se kompresor nesepne!! takže musiš zajet tam kde to plni oni to napusti UVečkem a zjistit ti jestli to někde utika ! popřipadě jestli je kompresor špatny!

2010-07-25 14:53:08

Mně taky nešla klima.A byla v háji ta cívka na kompresoru.Dala se nová a je to Ok vše frčí.

2010-07-28 22:11:48

nech si provest vakuovy test a hned zjisti jestli nekde unika jestli ne tak bych to riskl a naplnil ji prtože tam je hodne čidel ktere reagujou na chladivo a jestli nic tak jak ti poradili omegy jsou na kompresory haklive ale to bych bral jako posledni možnost ale velice pravdpodobnou a často poruchovou

2010-07-30 17:25:04

Díky moc za rady ted na to musim sehnat nejake schemata a uvidime:)


Odpovědět