Fórum - Téma


Klepání v motoru + chyba vířivé klapky ASTRA H GTC


Fórum Astra H Klepání v motoru + chyba vířivé klapky ASTRA H GTC

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Astra H  |  Naše vozidla2015-03-12 22:38:02

Ahoj všem, jsem majitelem vozu Opel Astra GTC 1.6 16 V Sport (typ H) , typ motoru Z16XEP. Důvod proč píšu je nepříjemné klepání v motoru (přesný prostor definovat nedovedu). Problémy začaly s rozsvícením oranžové kontrolky varování "elektroniky motoru". Po diagnostice mechanik zjistil nesprávnou funkci vířivé klapky s tím, že je nutné vyměnit celou soustavu klapek a cena této soustavy je něco kolem 16000,- CZK, ale že by disfunkce této klapky neměla mít zásadní vliv na život motoru. Jelikož jsem nezpozoroval jakýkoliv rozdíl v chodu motoru před a po zjištění této závady, k opravě jsem vzhledem k výši ceny náhradního dílů nepřistoupil. Cca před 3 týdny se ozvalo již zmíněné klepání v motoru a stejný mechanik mi sdělil, že by to mohly dělat zdvihátka (mimo jiné) a že by se chtěl nejdříve podívat na ně, že by jimi bylo dobré začít. Prolezl jsem hodně diskuzí kde jsem se dozvěděl, že klepaní mohou způsobovat nejenom zdvihátka, ale také špatné sání. Problém se zdvihátky (jak jsem tak pochopil) je ten, že jich je 16 a poměrně těžko se určuje které je špatné a proto se doporučuje vyměnit všechny. Cena pak tudíž není malá.V případě sací soustavy je cena taktéž šílená. Nemáte prosím někdo nějakou zkušenost nebo radu na co se podívat nejdříve? Předem děkuji za jakýkoliv postřeh.

Venca49  
Václav
2015-03-12 22:58:09

tomino187: Začal bych s původní závadou,vířivé klapky.Tam je problém,že část se odlomí a nasaje se do válce.Tak vznikne klepání,v lepším případě.Zdvihátka to na 95% nebudou.Není dobře jezdit s nefunkčními klapkami.Rada mechanika nebyla nejlepší,že na život motoru to nemá zásadní vliv.To by se nemusela rozsvěcovat zmíněná kontrolka.

Jinak klepání nemohu posoudit,nejsem u motoru.Klepáních je spousta druhů.

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-03-13 08:06:45

tomino187: Zdvihátka se mění v závislosti na naměřených ventilových vůlích, je 17 druhů podle tloušťky. Není potřeba měnit všechny, jen je třeba dodržet předepsané vůle pro všechny ventily. Blok s klapkami se nazývá TWINPORT, najdeš ho u mě v profilu: http://www.club-opel.com/...images_category.php?id=81

Je potřeba to celé zkontrolovat a proměřit snímač polohy a otestovat podtlakové ovládání spojovacího táhla klapek. Další věcí je možnost zacpání kanálů od EGR truby, ty musí být volně průchodné.....

Nesvítí a ani nebliká kontrolka MIL????

2015-03-13 17:14:05

Chlapi diky za tipy..jedina kontrolka ktera sviti je oranzova signalka auta s montaznim klicem uprostred,coz jak jsem si v servisnim manualu nasel znamena elektroniku motoru.

Kopejda  
Michal Kopecký
2015-03-13 18:25:49

tomino187: Což může být zaseklá regulace twinportu........ Diagnostika......


Odpovědět