Fórum - Téma


Kapka nostalgie


Fórum Pokec všeobecný Kapka nostalgie
2011-01-31 15:19:10

Zdravíčko dámy a pánové,

tak jsem měl dnes ráno možnost si zavzpomínat, vyvolat trochu té nostalgie a taky si pěkně od plic zanadávat. Sice jsem byl prakticky k tomuto donucen jedním ‚kamarádem‘, který potřeboval trochu pomoct s převozem auta … no a páč jedna zadnice dvě auta neodveze, tak jsem teda svolil, že mu pomůžu … to sem si naběh.

Je to už nějakej ten pátek, co sem naposledy řídil vůz značky Škoda a ještě ke všemu škodouli v posledních stádiu rozpadu (dle slov majitele ve výborném stavu) a ještě ke všemu to byla stodvacítka … no děs.

Začalo to celkem nevinně, ale hned po prvním pokusu to nastartovat jsem byl obdarován pětiminutovým monologem ‚jak nadráždit šáde v zimě‘ … nebránil jsem se, nechal jsem kamaráda, ať mi to teda nastartuje. Dodnes nechápu, jak sem to mohl dva roky snášet, natlačit benzín ruční pumpičkou, zatáhnout sytič, začít drtit pomalu běžný skučák (startér) a modlit se, aby to chytlo … a hle, motor běží. Teda … snaží se běžet.

První pokus o to vůbec vyjet z řady skončil neúspěchem, za zlatou rybu sem nemoh zařadit zpátečku, nakonec po použití hrubého násilí tam šla. Původcem chyby bylo pravděpodobně zavzdušněné spojkové vedení, po několikanásobném našlapání spojky šlo řadit překvapivě hladce a dokonce přesně.

Po té mne stará hyena překvapila svoji ochotou k akceleraci, na neuvěřitelných 40 km/h jsem zrychlil během ujetí jednoho bloku (cca 250 metrů), pak mě napadlo odbrzdit ruční brzdu, ale bylo již odbrzděno, takže plynule jsem nakonec dokázal zrychlit i na sedmdesát, ale až na jižní spojce, kde jsem zjistil absenci pětky.

Jiné překvapení mě čekalo, když jsem začal zpomalovat, v nižších rychlostech víceméně než jsme vyjeli na spojku, se brzdy jevily jakožto dostatečně účinné a vyhovující, ale při vyšších rychlostech se neskutečně rozvlnil zadek auta a táhlo to doleva, při druhým pokusu to zase táhlo doprava … jak divokej mustang z východu. Ale, dobrzdil jsem a na táhlém sjezdu jsem to v těch 50 káemhá ukočíroval.

V cíli té cesty jsem byl rád, že pojedu do práce tramvají …


Odpovědět