Fórum - Téma


Jsem už bezradná,poradíte mi?


Fórum Vectra B Jsem už bezradná,poradíte mi?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla


1  2  3

2013-10-08 11:13:16

bezradna: Přesně tak! Servis sám nový klíč z polotovaru brousit nebude, nedělá to, neumí to, zadají to specialistovi, jemuž za to zaplatí, sami si pak přihodí a naúčtují tobě, dnes je to tak... Dáš si kupř. do servisu opravit převodovku - oni ji vymontujou (to umí), ale rozebrat a opravit už moc neee, tož ji odvezou k někomu, kdo se tím zabývá, ten ji dá do richtiku, přivezou ji zpátky, namontujou a tobě naúčtujou práci jeho i svoji, dnes je taká prax... Ale spíš seženou z vrakoviště jinou a namontujou, ve finále to vyjde levněji...

2013-10-09 17:14:29

Ahoj colombo ma pravdu nech si u autorizovaného oplu vystavit novy carpass ten se pohybuje kolem 1000 az 1500 stovek.pak se rozhodnes jestli budes chtit klic bez dalky na dveře je levnejsi a nebo si nechas udelat klic s dalkou na dveře.A však oni auto nepotrebujou.je to finta jak vymamit z lidi peníze oni místo toho aby oficialni cestou pozadali nemecko o vystaveni carpassu ta udelaji to ze vyčtou kody z auta(pokud jim ho dovezes) a nauctujou si stejne peníze jako by to udelali cestou legalni.Coz mají primo zakazane avšak mnozi servizaci to porusuji.

Tak rada zni vem velky technicak a dojdi do oplu tam požádej o vystaveni carpassu a az budes mit car pass vystavenytak si nechas udelat klice

2013-10-09 21:49:00

Ne ze bych chtel obhajovat mekanika ale existuje jeste moznost ze je v kelu ECU takze se do ni nedostal a nema kody. U prvnich Ztkovejch motoru specialne 1.8 odchazeli nez to vylepsili ve vyrobe.

Apropo Ztka myslim uz nejdou vyblikat.

Jinak se divim co lidi dokazou a jak se nebere v potaz znackovy servis ktery je v kazdem vetsim meste.

Pani stavte se ve Frydku v Oplu a chtejte po nich zjisteni bezpecnostnich kodu vozidla protoze asi nebudou rozumet co to ma byt carpass - (ze jste je ztratila). Budou chtit od vas prokazat ze jste majitelkou vozidla (vetsinou velky TP a OP).

Bohuzel ale vim ze na morave jsou tyto sluzby trosku hure dostupne (asi neznalost nebo neochota personalu).

Opel servis klice skutecne nedela objednavaji se uz vyrezane z Nemecka kde je vyrezou podle "key code". Snazil jsem se kdysi koupit nevyrezany klic (vybehane zamky) protoze v katalogu byl ale nelze.

2013-10-09 23:15:31

kopa: Asi před měsícem jsem si v klíčnictví v Kolíně nechal podle svého klíče udělat jen obyčejnou kopii bez čipu na nouzové (záložní) mechanické otvírání dveří. No problem, za necelých deset minut hotovo, zaplatil jsem asi tři stovky...

vlastta  
vlastimil
2013-10-09 23:19:57

colommbo: .......v koline maj asi sikovny kliiicniky.......3kila - to by slo

2013-10-12 15:43:33

colommbo: jenže to je před měsícem. Já to řešil tak před 5ti lety a chtěl jsem originální klíč pro dálku tzv. podkovu. Tenkrát to tady ještě nebylo tak jsem si jich pár nechal poslat od Číňana ale neuspokojila mě kvalita - takže origo přes Opel.

2013-10-16 13:10:11

kopa: tak ahoj ,jsem tu zas a FURT NESTARTUJI ...nechala jsem si ve Frýdku Místku vystavit duplikát carpassu ,cena byla 600kč ,což jsem očekávala víc ,ALE :jdu s kody za klíčařem,jelikož mám klíč,ale chybí v něm čip. přijel mi šikula až k autu ,trápil se stím asi hodku ,měl na to 2 přístroje ,ale nevyblikal vůbec nic ,bylo vidět ,že by mi rád pomoh ,říkal ,že oply už v pohodě kodoval ,tak proč ta moje vectra stávkuje ,nevím. říkal taky něco o tom ,že objedná ještě jiné typy čipů ,že to ještě zkusíme s těmi ,auto prý s přístrojem komunikuje ,ale když zadal kod ,tak to prý "vyhazuje" ,což nevím co znamená??? taky se mě ptal ,zda je skutečně béčková ,no já mám za to že ano ,když je to tak v papírech ...Napadá vás někoho ,čím to může být ,nebo co dál? já už budu asi brečet jak malá

2013-10-16 14:38:32

bezradna: ještě pro upřesnění ,typ motoru Z18XE ,v carpassu mi uvedli kody k radiu ,a pak Key Number a pak Immobilizer Code . R.v. 2001 ,v provozu 2002 ,obsah 1.8 ,z kolonky emisí jsem vyčetla písmeno B ,tedy béčková?? jsem jelito

2013-10-16 14:52:46

bezradna: Podle kódu motoru Z18XE by to měla být béčková ve faceliftu: http://www.opel-infos.de/modelle/vectra_b2.html

2013-10-16 15:46:40

colommbo: takže je béčková ,na tom přístroji co měl klíčař byl náznak komunikace ale s céčkovou ,aspon tak to tvrdil . Právě jsme zkoušeli i ten jiný typ čipu a vůůůůbec nic ,já už s ní snad nevyjedu . Kody k čipu mám z autorizovaného servisu ,a nepovedlo se to naprogramovat...jak to? co dál...

Venca49  
Václav
2013-10-16 19:43:12

Ahoj,

podle roku výroby to je 100% B.Vectra.Nic jiného to být nemůže.Doporučuji opravu ve značkovém servisu.Vím,že auto nejede,ale nic jiného nezbude.Opel servis není vydřiduch,jak to někdy vyzní,ale mechanici jsou školeni a nejlépe ví co s tím.Je tam více možností,nejhorší je když se každý pokouší opravit to co nezná a natropí více škody než užitku.

Vím o čem mluvím,dělal jsem v Opelu 16.let.Je potřeba udělat diagnostiku problému originálním testerem TECH-2.

Přeji hodně štěstí a nezoufej.Václav.

2013-10-16 20:50:10

bezradna: na tohle klíčař si myslím nestačí - ty uměj jen duplikáty a neuměj to na straně auta. Zkus co předvede ale moc tomu nedávám.

Kdyby náhodou tak mi zbylo pár čipů do klíče origo Opel (m.j. čip je v klíči zalepen a vypadnout nemůže = někdo se v tom hrabal). Mohl bych ti jeden poslat a potom do Opla aby ti v čipu nastavili kód a klíč spárovali s autem - bez spárování to nepůjde.

Jo a jestli máš jen jeden klíč tak si nech vymazat všechny ostatní klíče z auta kromě toho jediného co budeš mít ty (člověk nikdy neví kde ten čip skončil).


Odpovědět

1  2  3