Fórum - Téma


Jízda se zadním náhonem


Fórum Omega B Jízda se zadním náhonem

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Omega B  |  Naše vozidla2008-12-06 13:54:44

Ahoj všichni, prosím o radu.

Začíná zima a já bych to poslal nerad někam, kam auto nepatří (škarpa a okolí).

Jezdím přes 10 let a tak mám už něco nalítáno, pocházím z podhůří, takže zima je tam na ježdění poctivá (sníh, led, koleje, návěje,atd.). Nikdy jsem neměl problém s tím, že bych si na ledu nebo sněhu nevěděl rady. Začínal jsem asi 6 let na Š120, takže náhon na zadek, ale motor tamtéž. Pak 3 zimy Golf III 1.6 a v pohodě, na sněhu největší sranda.

Jenže teď s Omegou jako bych měl vrátit řidičák. Na sněhu nedokážu předvídat, co to udělá, ty 2 tuny mě hrnou před sebou, utrhuje se to nepředvídatelně, přetáčí a při rozjezdu do kopce lehkej zadek hrabe.

Poraďte prosím, jak na mou Meggie vyzrát. Díky.

2008-12-06 14:04:30

ideálni rada najid si plac kde je hodně sněhu nebo ledu je tam volno a spoouzsta prostoru jeď tam a pořadně si omegu osahenj stači hodina dvě a už budeš vědět co zuhruba od ní čekat ja tohle praktikoval s moji prvni omegou v HK na cvičáku kde byla plocha pokrytá ledem prvni pul hodina to byla hromada nekontrolovanych smyku auto se točilo jak cvok ale pak už jsem věděl zrhuba co od ni čekat a nedělalo mi problem srvonat ji nebo udělat ukazovej drift aniž bych se přetočil a skončil kde nechci. navíc čtu nže tam máš autmat tak použivj to tlačítko vločky vedle páky a nebudeš mít s rozjížděním problemy.

2008-12-06 15:27:14

Diky, diky, budu to muset vyzkouset, mas pravdu, ze treninkem se clovek nejvic nauci.

K te vlocce - nekdy to pomuze, ale vetsinou auto zustane stat a musim se z toho vyhrabat nebo se nechat postrcit

2008-12-13 17:57:42

Dej tam pořádné gumy a zimy se vůbec nemušíš bát. Já dal jen protektory vraník s tou speciální úpravou

a můžu si dělat co chci.

2008-12-13 22:51:59

nazdarek. souhlasim s rostou, ja měl taky ty vraniky na omě v kombiku 2.5 tdi a byl sem v pohodě! měl sem HP4 ale do hor bych si je koupil znovu! sou fantasticky! neměl sem žadnej problem ani na ledě ani na sněhu! a když sem to chtěl utrhnout schvaalně měl sem co dělat! prostě dobry pneu! prostě Pneuvranik!

2008-12-29 20:44:09

Ještě se vrátím k pneu vraník.Jejich technologie se jmenuje Green diamond a jako jediní v republice

mají tuto islandskou licenci pro česko a slovensko. Já svou omu po dálnicích nehoním a jsem velmi spokojen

v našich jesenických velehorách a vůbec bych neměnil.Bazz vyzkoušel a ví o co jde.(více na www.pneuvranik.cz)

)

2008-12-30 12:19:34

To teda koukam, jak jsou dobry ohlasy na protektory. Slyšel jsem dost varování, že protektory nikdy, že je to nebezpečný atd. Chápu třeba na horách, ale jsou dobrý i pro normální zimní ježdění - dálnice apod?

2008-12-30 13:38:31

skerepas: čauky ja v horach teda nejezdil a jezdil sem po městě ,mimo a i po dalnici a nestěžuval sem si! byl sem snima velice spokojen! je rozdil mezi protektorem a celoprotektorem. protektor je jen nalepeny dezen a celoprot. je kompletně obnovena! takže jak nova akorat na starym kordu kterej prochazi kontrolou uv zařenim atd.


Odpovědět