Fórum - Téma


Jaký průměr pouzdra stabilizační tyče koupit ?


Fórum Vectra B Jaký průměr pouzdra stabilizační tyče koupit ?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra B  |  Naše vozidla2014-10-20 19:46:27

Vrže a skřípe mi zadní náprava.Koupil jsem sadu na opravu a nejsou v ní pouzdra stabilizační tyče. A proto se ptám jaký průměr pouzdra stabilizační tyče koupit na VB 2.0DTI , když zadní tyč má průměr 18 mm a v nabídkách autodílů jsem našel 14mm,14,5mm,16mm a 18mm. Má mít pouzdro nějaký přesah (asi ano),ktery se montáží zmáčkne a kolik ?

Totéž u přední nápravy,průmer stabilizační tyče je 20mm a v nabídkách jsem našel tyto průměry:

15,5mm,16mm,17mm a 19mm.Možná někdo namítne kup originál,ale kdo ho dělá? O opravách zadní nápravy je tady informací dost ale ty průměry jsem zatím nenašel.Věřím že Vaše odpovědi pomůžou nejen mě ,ale i dalším čtenárům.

Venca49  
Václav
2014-10-20 19:58:48

brtenak: Ať už se jedná o zadní,či přední tyč stabilizátoru,tak si změř průměr a dej o 1mm pouzdro menší.Tyč stabilizátoru je povrchově ošetřena jakoby plastem a ten se odře a v pozdru je průměr menší.Také opotřebením tyče v místě pouzdra.Dej teda s menší dírou,dostane se tam v pohodě.Dělal jsem to mnohokrát,hlavně na zadním.Také je dobré tyč stabilizátoru omotat,v místě odření,plastovou izolační páskou.Jen pár otáček.Je to vyzkoušené.

2017-08-07 12:00:25

Měl taky někdo zadní stabík v takovém krásném rovném stavu? Zajímalo by mě jak se to může povést vždyt je to docela masivní kus železa. U předních tenkých klacíků bych to pochopil, ale ty zadní? Já si našel správný rozměr přes ecat a dnes když jsem měnil jednu stranu tak to opravdu sedí. I když v mém autě je vše to nejmenší. Nejmenší přední kotouče, nejmenší zadní pouzdro stabíku, nejmenší výbava


Odpovědět