Fórum - Téma


Jaký motor do Vectry C?


Fórum Vectra C Jaký motor do Vectry C?

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Vectra C  |  Naše vozidla2011-06-19 09:27:22

Zdarec , měl bych tu dotaz na vaše zkušenosti. Jelikož vlastním Vectru B kombikovou s 260tkm a pomalu na ní začíná odcházet kde co + mi jeden pán před dvěma měsící se svým seatem upravil zadní vrata, jsem donucen přemýšlet o jiném autu.A jelikož mám druhého opla , třetí by měl bejt asi taky opel :o)

K věci:Jasným vítězem je Vectra C nebo Vectra C GTS (tedy kombi tentokráte ne) okolo roku 2004. jasnými favority jsou benzinové motory 1,8 a 2,2.

1,8 85kW mám ve stávajcí Vectře B, celkem spolu kamarádíme (nezávodím ) ale myslím že i nynější 1,8 90kW je na Cčkovou Vectru jen tak tak.Jde mi o to, že tohle auto bych si chtěl nechat déle než 2-3roky a v mém povědomí sedí taková ta myšlenka že ten motor 2,2 by si zase mohl nechat líbit více.Opět nepočítám že budu jezdit po silnicích 200km/h.

Jenže co se tak dočítám tak s 2,2 motory bývá problém s napínákem řetězového rozvodu a někdy jeho mazáním (Což je třeba u jiných značek nesmrtelná záležitost) a tedy dost zásadní problém.

U té 1,8 zase vím že na 200tkm to budou hydra,gufera ventilových dříků a takové ty droboty co sem měl tu zkušenost zažít sám (na forech více uživatelů s tímto motorem) prostě důsledek těžkého auta na slabší motor.Ale zase banality dá se říci za pár "korun" opravitelné v garáži.

Jsou to jen takové moje poznatky, rád bych tedy vaše zkušenosti/názory na zde uvedené motory, popřípadě existuje-li nějaký upgrade na ty rozvody 2,2 motoru?

2011-06-20 19:42:30

http://www.z22se.co.uk


Odpovědět