Fórum - Téma


jak vyndat statrér zafira 2.2 dti


Fórum Zafira A jak vyndat statrér zafira 2.2 dti

Manuály  |  Inzerce  |  Model Opel Zafira A  |  Naše vozidla2014-02-15 15:20:19

Ahoj lidi mám problém není to tak dlouho co jsem si pořídil zafiru 2.2 Dti a prodávající mi říkal že je potřeba vyměnit palivový filtr že se občas stane že dlouho točí a nechce chytit , tak jsem ho vyměníl odvzdušnil tedy alespon myslím že dobřa a auto nechtělo chytit , a jak jsem to pořá zkoušel dokola tak jsem asi oddělalstarter ani necvakne tak bych ho dal známemu opravit ale nějak ho nemohu oddělat odmontoval jsem 2 šrouby ale nějak se nechce hnout nevíte někdo jak na to díky moc

2014-02-15 19:31:38

Kolego, raduj se a jásej, že jsi oddělal startér a to si nedělám srandu

Vyměnit palivový filtr, ok, to neuškodí, ale v tomto případě se nejedná o zanesený filtr, ale o padání nafty, bohužel nic neobvyklého u tohoto( nejen tohoto) motoru.

Prodávající tě zmátl ( otázka jestli úmyslně nebo ne, ponechme stranou).

Tyhle motory chytají na brnk, kdyby byl zanešený filtr, tak by se to projevilo až v otáčkách motoru, pod zátěží.

A proč si máš gratulovat, že jsi zničil jen startér? Možná už tušíš, souvislost se vzduchem.....mohl sis oddělat čerpadlo a kdo ví, jestli se ti to už nepovedlo.

Tyhle motory mají svá specifika, to se týká i odvzdušnění, jestli ti padla nafta na vstřiku ( možná), odvzdušníš filtr, ale stejně nenastartuješ.

Toto čerpadlo nemá prakticky žádnou samonasávací schopnost, vše musí perfektně těsnit, není zde ani podávací čerpadlo v nádrži. Kompletní dodávku paliva od nádrže do vstřiku má na starosti vysokotlaké čerpadlo!!

Když motor nechytne po 3-4 převalení motoru, a i to je hodně, nemá smysl ho trápit, je tam vzduch, startováním ho nevyženeš.

No a jak na startér...něco vrchem, něco spodem....vyndat vrchem. Spodem to nejde, musela by ven hnací hřídel. Já to obvykle řeším vyndáním turba. Je tam pak solidní přístup.

Ale není to o dvou šroubech. 2 jsou na uchycení příruby startéru, dál je pak za zadu startéru kovový rám, který ho jistí v ose. Taky tuším 2 šrouby?.... No ještě plus kabel a kablík na cívku.

A ještě závěrem motlitba za čerpadlo

Venca49  
Václav
2014-02-15 19:38:49

bebesek: Starter 15000kč,čerpadlo 40000kč nějaká práce = jiné auto.

2014-02-15 20:07:03

Mno, nejsem naftař, ale když jsem si čtl "a jak jsem to pořád zkoušel dokola tak jsem asi oddělal starter", tož mě čerpadlo napadlo taky, bo čerpadlo se procházející naftou co...? Čerpadlo se procházející naftou MAŽE...

2014-02-16 10:12:38

No startér je venku opravdu jsem musel oddělat Turbo a pak šel ven už krásně , no doufám že čerpadlo vydrželo a tak jen co nechám opravit turbo musím vyřešit tu naftu , nějaký tip jak to odvzdušnit , prosím


Odpovědět